День села Поляниця

Поляниця - гуцульська перлина Яремчанщини. У неділю, 24 липня, гостинне село Поляниця святкувало черговий «день народження». На День села з’їхалось багато гостей із усієї Яремчанщини, щоб привітати мешканців Поляниці зі святом. Серед запрошених були присутні Яремчанський міський голова Василь Онутчак, депутати Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук і Олександр Шевченко, перший заступник міського голови Юрій Бодоряк, заступник міського голови Ігор Гладиш, секретар Яремчанської міської ради Тарас Клим’юк, керуючий справами Яремчанського міськвиконкому Мирослава Польська, сільські голови Микуличина - Любомир Стефанюк, Татарова - Іван Микитюк, Яблуниці - Василь Тимофій.

Розпочалось святкування святою літургією у церкві Введення у Храм Пресвятої Богородиці с. Поляниця, яку відправив парох цього села - о. Богдан Скірчук.

Відкриття свята та урочиста частина відбулася на святково прикрашеній національною символікою, виробами декоративно-вжиткового мистецтва та квітами літній сцені, розташованої біля будівлі сільської клубної установи.

Розпочав свято гурт троїстих музик із аматорським фольклорно-етнографічним колективом «Перепілонька» с. Поляниці виконанням «Гуцульських переспівів». Ведучі заходу Марія Санкович і Неоніла Бойко звернулись до присутніх із привітанням та підкреслили «… Неповторними краєвидами, цілющим смерековим повітрям, холодною джерельною водою, хвилюючим голосом трембіти, запальним гуцульським танцем та троїстою музикою вабить до себе Поляниця - унікальний край з добре збереженою автентикою».

Зі словами вітання до односельчан і гостей звернувся господар, людина, яка дбає про добробут мешканців свого села, – сільський голова Микола Поляк: «Шановні ґазди та ґаздині нашого мальовничого села Поляниці, дорогі гості, я дуже радий бачити всіх вас тут. Надзвичайно приємно те, що майже всі одягнуті в українські, гуцульські строї. Цим ми підкреслюємо, що ми вміємо зберігати та передавати дітям наші гуцульські традиції та звичаї… Сьогоднішнє свято - це ще одна можливість зустрітись разом, повеселитись, поспілкуватись і, можливо, на деякий час забути про буденні проблеми та турботи…» - наголосив пан Микола та запросив до слова Яремчанського міського голову Василя Онутчака.

«Високоповажна святочна родино, громадо села Поляниці, хочу вас привітати від імені депутатів Яремчанської міської ради VI демократичного скликання, працівників Яремчанського міськвиконкому з днем такого прекрасного та мальовничого села Поляниці… Тут живе єдина громада, тому що в горах сама по собі людина може мало, а разом ми – сила, ми – гуцули, тож єднаймося навколо своїх звичаїв, традицій… Гарної вам забави і нехай завжди буде з вами, вашими родинами Боже Благословення. Зі святом вас, дорогі!» - підкреслив у своїй промові Яремчанський міський голова та принагідно запросив присутніх наступної неділі разом відсвяткувати День Яремча.

Після промови Василь Васильович нагородив почесними грамотами міського голови за вагомий соціально-економічний внесок у розвиток села Поляниці та громадську діяльність жителів села Поляниці Павла Тимофія та Івана Григоровича, депутата Яремчанської міської ради Богдана Тимофія. За вклад у розвиток Яремчанщини медаллю міського голови третього ступеня, нагороджено поляницького сільського голову Миколу Поляка.

Сільський голова с. Поляниці також подякував усім, хто долучився до організації та проведення цього свята, і нагородив грамотами сільського голови директора Поляницької клубної установи, керівника аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Перепілонька» Наталію Щерб’юк, директора Поляницької ЗОШ I-II ступенів Галину Кіщук, завідуючого дитячого садочка с. Поляниці Тетяну Молдавчук, лісничого Поляницького лісництва Василя Лубіва.

Святковий концерт розпочали наймолодші - учні Поляницької ЗОШ з композиціями «Ми гуцули з гір Карпатських» і «Коломийки». Чудовим вокалом привітали мешканців Поляниці із Днем села добрі сусіди з Татарова - вокальний ансамбль «Гуцулочка» (художній керівник - Оксана Бородчук), у виконанні якого прозвучали народні та авторські музичні твори.

Олег Дземюк

Регіональний часопис «Яремчанький вісник»

 

Share