Депутата міськради Івано-Франківська можуть оголосити в розшук за ухиляння від армії

Нещодавні місцеві вибори допомогли п'ятьом новообраним депутатам Івано-Франковської міської ради отримати відстрочку від армії. На декого з них давно полював військкомат.

Двадцятидворічний депутат міськради Іван Маркута, зокрема, мав пройти медкомісію у військоматі ще два тижні тому. За словами офіцера Західного регіонального медіа центру Міноборони Тараса Греня, Маркута так і не прибув на призовну дільницю і може бути оголошений у розшук, – повідомляє ТСН.

Натомість, згідно з законом "Про військову службу", депутатам на чотири роки, поки триватиме каденція, надається відстрочка. Призовнику достатньо надати довідку з ТВК.

Сам новообраний депутат запевнив, що балотувався не заради відстрочки від служби, а повістку у військомат не отримав.

"Зараз я вже депутат міської ради. І один з перших моїх запитів буде з’ясувати ситуацію, чому до мене не прийшла повістка", - заявив Маркута.

У військоматі ж кажуть, що справа не в тому, була чи не була повістка.

"Кожен чоловік від 18 до 25 років після оголошення у ЗМІ про призовну кампанію повинен прийти до найближчого призовного пункту. Наявність або відсутність повістки не звільняє його від того, щоб не йти у військкомат", - заявив Грень.

Зазначимо, що відстрочку призовники згідно з законом отримають, лише склавши депутатську присягу на першій сесії міської ради. Вона планується тільки тижнів за два. Зараз військові погрожують "ухильникам" військові прокуратурою. Їх може бути покарано штрафом до двох тисяч гривень, але за кримінальною статтею з відповідною позначкою у паспорті.

У Міноборони, нагадаємо, нещодавно зазначили, що тільки по центральному регіону України від армії переховуються 18 тисяч юнаків призовного віку.

http://www.zaxid.net/newsua/

Share