Поблизу Івано-Франківська знайдено бункер часів Другої світової

Неподалік села Дзвиняч Богородчанського району, що на Івано-Франківщині, знайдено бункер часів першої світової війни.На знахідку натрапили місцеві жителі, які перевозили з поля сіно. Колесо воза провалилося в яму. Як виявилось, це був початок підземного тунелю, який складається з кількох кімнат.

Дослідженням зайнялися фахівці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та історико-просвітницького товариства "Меморіал".

Пошуки ускладнюють погодні умови: поки що підземне приміщення затоплене водою. Історики вважають, що бункер побудований в часи першої світової війни австрійською армією. За іншою версією це може бути криївка вояків УПА. Як стверджують історики університету, вояки УПА навряд чи стали би будувати криївку в полі поряд з дорогою. Натомість у цій місцевості проходила лінія фронту під час першої світової війни. Крім того, характер споруди говорить про фундаментальність будівництва. Бункер побудований з рельсових шпал, які міцно з'єднані металевими скобами.

Криївка знаходиться в полі, на якому вирощують зернові культури. Але техніка, яка обробляє землю, протягом десятиліть не пошкодила споруду. Унікальність знахідки полягає в тому, що на Прикарпатті уже знайдено два бункера, які належать до періоду першої світової війни.

Розкопки та охорону знахідки здійснює історико-просвітницьке товариство "Меморіал". Однак, за словами місцевих мешканців, до бункера навідувались вже і "чорні археологи".

Джерело gazeta.ua.

Share