Екологічний круглий стіл у Яремчі (Фото)

Днями у місті Яремче у приміщенні Карпатського Національного Природного Парку відбувся семінар з питань поводження з твердими побутовими відходами та утриманням прибережних захисних смуг вздовж річок на території Яремчанської міської ради.

Організаторами цього круглого столу виступив Карпатський НПП, Еко-туристичний візит-центр, Громадська рада при Держуправлінні охорони навколишнього середовища.


У роботі семінару взяли участь представники Яремчанської міської ради, сільських рад, місцеві підприємці .

Проблематика порушена учасниками заходу є актуальною для Яремчанського регіону, адже на території є чимала кількість річок та водойм. Враховуючи туристичний напрямок розвиток нашого краю це питання є важливим та потребує уваги суспільства. Тільки діалог та спільна дія всіх: влади, наукових кіл, громадськості та підприємців може дати позитивний результат та зберегти природні та водні ресурси Яремчанщини.

Доповідачі заступник директора з наукової роботи КНПП Киселюк О.І , голова громадської ради при Дуржуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області Прихотько М.М., заступник начальника держуправління екоресурсів Гоговчак В.Ф., заступник начальника Івано-Франківського облводгоспу по водних ресурсах Пернеровський В.Я., начальник відділу екологічного контролю водних об’єктів, атмосферного повітря та поводження з відходами Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Тимчишин І.М. детально ознайомили учасників круглого столу нормами чинного законодавства України, щодо утримання та ведення господарської діяльності у прибережних захисних смугах водойм, а також поводження з твердими побутовими відходами.

Грунтовний аналіз екологічного стану довкілля на Яремчанщині містила доповідь голови ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» Корчемлюк М.В.


При обговоренні питань порушених учасниками семінару прозвучали слушні доповненя від депутата Яремчанської міської ради Панька П.В. та начальника відділу туризму та рекреацій Яремчанського міськвиконкому Карпіна Ю.В. Також активну участь в обговоренні взяли підприємці з с.Татарів.

Підсумовуючи висловлені думки учасниками круглого столу, можна сказати, що вирішення більшості екологічних проблем, зокрема тих, які стосуються поводження з твердими побутовими відходами лежать у площині співпраці та спільних зусиль влади і суспільства.

Всеволод Кисілевський

Джерело часопис «Яремчанський вісник»

Share