Єзупільська лікарня стоїть на людських кістках

Цього тижня на території кущової лікарні селища Єзуполя (Тисменицький район) виявили людські останки. Це сталося, коли робітник цього медичного закладу Богдан Овчар відбирав землю для того, щоби оживити клумби. Коли лопата вперлася у щось тверде, він почав обережно копати далі і, врешті-решт, викопав людський кістяк без черепа.

Місцевих жителів ця знахідка не здивувала. Адже у приміщення, де нині розташована лікарня, до 1958 року була в’язниця. У 1989 році тут вже проводили розкопки і виявили рештки 58 закатованих комуністами. Деякі з них навіть вдалося ідентифікувати.

Щоправда, числені фрагменти людських кістяків, котрі виявили зараз, були зовсім у протилежному місці від попереднього поховання. Але знову ж таки, місцеві жителі розповідають, що коли тут ще за радянських часів будували гаражі, то будівельники раз у раз викопували людські кістки.

Коли про чергову страшну знахідку на території лікарні повідомили голову селищної ради Єзуполя Гванну Кушнір, вона одразу зателефонувала до Тисменицького райвідділу міліції. Правоохоронці не забарилися з реакцією. Вже наступного дня на місце події прибула ціла слідчо-оперативна группа, серед яких був і експерт-криміналіст. Мабуть, вони без особливих зусиль встановили, що кістяк не має відношення до якогось «свіжого» злочину. Але, коли Ганна Кушнір запитала працівника міліції, котрий її розпитував, можна проводити подальші розкопки, той відповів, що не варто. На жаль, Ганна Євстахієвна не пригадує його прізвища.

Цей випадок, до речі, в черговий раз нагадав про те, що у Єзуполі вже давно намгаються перенести лікарню в інше приміщення. На здорах селища місцеві жителі проголосували, щоби для цього виділити одне з приміщень колишнього колгоспу, котре мало бути розпайоване. Але люди свідомо відмовилися від своїх майнових часток, щоби медичний заклад був розташований у нормальному приміщенні. Як не погодитися зі словами головного лікаря Єзупольської лікарні Михайла Запухляка, що місце, де колись вбивали людей, не зовсім подходить для оздоровлення їх нащадків. Вже тричі перероблявся проект реконстуркції нового приміщення під лікарню, але досі в обласному бюджеті не зможуть знайти на це коштів.

http://firtka.if.ua/

Share