Василь Попович: «Багато з моєї програми буде витребуваним в майбутньому»

Василь Попович, доктор медичних наук, екс-кандидат в ректори Івано-Франківського медуніверситету, прокоментував  післявиборчу ситуацію в учбовому закладі.

Нагадаємо, що у виборах ректора медуніверситету, які відбулися минулої п’ятниці, взяли участь троє кандидатів, які показали наступні результати:

Микола Рожко – професор, завідувач кафедрою стоматології, набрав 57.81% голосів із 249 працівників університету, що взяли участь у голосуванні.

Любомир Глушко – проректор, виконуючий обов’язки ректора університету, набрав 36.4%.

Василь Попович – професор, завідувач кафедрою ЛОР - 5.79%.

- Василю Івановичу, як ви оцінюєте свій результат у виборах ректора медуніверситету?

Думаю, що кількість голосів, відданих за мене, відображає ситуацію в державі загалом. Я запропонував колективу складну стратегію розвитку університету – стратегію реформування за європейськими стандартами. Малося на увазі реорганізацію ВУЗу в дослідницький університет, участь в сучасних наукових проектах, співпрацю з міжнародними фондами і розвиток студентського самоврядування.

Своїм головним завданням щодо участі в виборах ректора я якраз бачив в  тому, щоб отримати якнайширшу трибуну, мати ширше коло сприйняття для оприлюднення своєї програми, свого бачення розвитку університету. І, безперечно, колектив із зацікавленням віднісся до цієї програми.

Але я був свідомий того, що нові ідеї і програми завжди важко впроваджуються в життя. Нове завжди спочатку оцінюється і з певним скепсисом, і з боязню невідомого, а подекуди і з небажанням змінювати усталений ритм життя.

Складна ситуація в державі, і в освіті зокрема, постійне «безгрошів’я» та щоденна рутина часто спонукають нас до того, щоб мати «синицю в руці» і навіть не мріяти про «журавля в небі». Я ж намагався спрямувати погляд моїх колег в дальшу перспективу.

Моя програма оприлюднена, почута, сприйнята і… починає «жити своїм життям»…:)

І саме в цьому наразі я бачу виконання своє місії.

Я переконаний, що багато чого з моєї програми буде витребуване в майбутньому. Всьому свій час…

- Як ви оцінюєте майбутнє університету?

Я вітаю свої колег Любомира Глушка та Миколу Рожка з високим рейтингом довіри колективу. Конференція трудового колективу університету подала обох кандидатів в ректори на розгляд  Міністерства охорони здоров’я. Своє слово також скаже і обласна влада.

І коли міністерство зробить свій вибір, тоді і можна буде вже привітати переможця…, і «поспівчувати йому». З тим вантажем відповідальності, який впаде на його плечі в таких непростих умовах.

Вибори ректора пройшли демократично і прозоро. Це факт. Тішить те, що попри цей «передвиборчий період» конкурентності, кампанія пройшла в доброзичливому стилі. І ця тимчасова конкурентність, переконаний, не позначиться на наших академічних стосунках.

Я оптиміст. Я вірю в наш висококваліфікований колектив. Я переконаний, що університет очолить достойний керівник. І що саме життя заставить нас стати на європейський шлях реорганізації та розвитку.

http://firtka.if.ua/

 


Share