На Івано-Франківщині віднайшли підземний схрон

Відгомін минулого виявили на Прикарпатті. Мешканці села Дзвиняч Богородчанського району в полі випадково натрапили на підземний хід. Місцева влада звернулася до археологів, котрі встановили - хід веде до великого схрону. Вік такої споруди - не менше 60-ти років, а можливо й близько сотні. Як інформує Телеканал 24, неможливо визначити і точні розміри об'єкту - адже приміщення затоплені ґрунтовими водами.

Наразі відомо єдине - криївка збудована фахово. Експерти наразі розійшлися у здогадках, хто б міг користуватися цим підземним схроном. Одні стверджують, об'єкт могли збудувати учасники підпільного руху в середині 20 століття. Таку криївку в різних цілях ймовірно використовували активісти ОУН-УПА - під час боротьби з німецькими і більшовицькими військами.

Інші науковці припускають - знахідка могла бути складом армії австро-угорської імперії за часів Першої світової війни. Адже в цій місцевості свого часу розкинулась лінія фронту. Тай схожі схрони того періоду в області вже виявили чимало. Наразі науковці, аби продовжувати дослідження, звернулися до влади з проханням відкачати воду зі схрону. Адже окрім виявлення у ній цікавих речей, криївка може бути придатною для облаштування музею.

 

Share