Нові посвідчення водія потрібні тим, хто виїжджає за межі України

На черговій прес-конференції в УМВС в області керівник прикарпатської міліції Василь Варцаба на прохання журналістів роз’яснив основні положення проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», прийнятого у першому читанні Верховною Радою України. Зокрема, було наголошено на тому, що заміна посвідчень водія не є обов’язковою нормою для всіх водіїв. Нові документи будуть потрібні лише тим, хто виїжджатиме транспортними засобами за межі України з 29 березня цього року.

Такі вимоги міжнародної Конвенції про дорожній рух є викладені у додатку 6 до Конвенції. Згідно з останньою поправкою у 2006 році, обов’язковою інформацією, яка повинна бути зазначена у посвідченні водія, є дата закінчення строку дії посвідчення. При цьому зазначена вимога є обов’язковою з 29 березня 2011 року (до цього зазначена вимога мала рекомендований характер).


Тобто, починаючи з 29 березня 2011 року для участі в міжнародному русі на території країн, які приєдналися до Конвенції, у національних посвідченнях водія в обов’язковому порядку повинен бути зазначений їх термін дії.

На сьогодні у всіх країнах Західної Європи, Америки та більшості країн колишнього СРСР запроваджено термін дії національних посвідчень водія від 2 до 10 років. Так, у Росії, Білорусі, Молдові, Литві, Латвії та Естонії термін дії посвідчень водія становить 10 років.

Департаментом ДАІ МВС України підготовлений проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» щодо запровадження терміну дії національного посвідчення водія, який підтримано Міністерством юстиції, Міністерством економіки, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини і Державним комітетом України з питань регуляторної політики і підприємництва.

У проекті постанови не передбачається обов’язкова заміна посвідчень водія, отриманих до набрання чинності цією постановою. Одночасно, ураховуючи вимоги Конвенції, необхідно буде проводити роз’яснювальну роботу серед водіїв стосовно того, що з 29 березня 2011 року національні посвідчення водія без зазначення терміну їх дії не будуть давати право для участі в міжнародному русі.

Таким чином, заміна посвідчень водія, яка на сьогодні знаходяться у водіїв транспортних засобів і не мають терміну дії, не є обов’язковою нормою, і буде відбуватися поступово за бажанням їх власників. При цьому приймання іспитів у власників посвідчень водія пд. Час їх обміну здійснюється лише у випадку, коли останні не керували транспортними засобами протягом року.

Станом на сьогодні у Верховній Раді України даний проект постанови прийнятий у першому читанні. Згідно із даним проектом термін дії посвідчень водія буде становити 50 років.

Вищезазначений проект постанови розміщено в мережі Інтернет на сайті Департаменту Державтоінспекції МВС України.

Джерело: СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області
Share