Олександр Сич: Шевченко не був пацифістом-ліриком

Тарас Шевченко  - це не “пацифіст-лірик”, як дуже часто намагаються нам його подати.
Таку думку висловив, виступаючи на учорашніх урочистостях до Шевченківських днів, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

"Він надзвичайно глибинно розумів українську історію, розумів існуючу на той час ситуацію і шукав вихід з неї. У своїх творах він не тільки аналізував причини, а й підказував, як вийти з того становища, в якому опинилася Україна", - сказав голова обласної ради.

Олександр Сич наголосив, що кожна нація вибудовує пантеон своїх героїв і символів. Тарас Шевченко, беззаперечно, є символом української нації, бо він чи не найбільше вклав у її духовний фундамент.

"Але наші символи абсолютно нічого не вартуватимуть для нас, якщо ми будемо тільки змагатися у славослов’ї, а не будемо брати з них приклад. Кожна нація як зіницю ока береже свій пантеон символів, щоб його не паплюжили, бо, втративши свої символи, нація втрачає майбутнє, втрачає перспективу”, - сказав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час урочистого віча з нагоди 197-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, яке відбулося 9 березня біля погруддя Т.Г.Шевченка  в Івано-Франківську", - додав Олександр Сич.

http://firtka.if.ua/

Share