Рух "Стоп цензурі" презентував у Франківську фотовиставку "Під Pressом"

 

Сьогодні, 3 березня Івано-Франківському кафе «Мармуляда» відбулась перезентація фотовиставки «Під Pressом», в якій українські журналісти відреагували на утиски свободи слова і цезуру за допомогою мистецтва.

На виставці заплановано продемонструвати 21 фотопортрет журналіста із його цитатою – думкою про небезпеку цензури, важливість свободи слова та доступу до інформації. Ідея такого проекту виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників півроку тому.

Сам рух «Стоп цензурі!» виник як спроба консолідації українських журналістів, які дізналися що таке цензура «на власній шкурі». Як розповіла одна з учасниць фотопроекту Леся Ганжа, журналісти хотіли пояснити простим людям, що таке цензура і проти чого вони виступають. За її словами, люди не розуміють, коли журналісти вживають слово «пресинг». Фотовиставка має на меті донести людям цей термін. А на фотознімках учасники проекту розповідають про ті  прояви цензури, з якими вони зустрічалися. За словами Лесі Ганжі, в більшості виданнях існує диктат власників на висвітлювання тих, чи інших подій, а медіа «захворіли» низьким рівнем інформаційної культури. «На сьогоднішній день цензура проходить через кожного з нас. Треба працювати в інтересах свого читача, тоді цензура через вас не пройде» говорить журналіст.

На самій презентації було сформовано круглий стіл за участю журналістів Вахтанга Кіпіані, Лесі Ганжі, письменника Тараса Прохаська на тему загрози відсутності свободи слова в Україні. Модератором круглого столу виступив івано-франківський журналіст Іван Вовк. В ході висвітлення думок, журналісти виділили основні теми цензури, які наразі присутні в українському медіа-просторі – це  голодомор 32-33рр., міністр освіти і науки Дмитро Табачник та тема Української повстанської армії.

Журналісти також запропонували приєднатися до руху «Стоп цензура!» і місцевих журналістів.

Виставка триватиме до 25 березня.

http://firtka.if.ua/

 

Share