На Прикарпатті збудують Центр зустрічей української і польської молоді

28 лютого у місті Яремче на базі «Карпати» відбулося чергове українсько-польське робоче засідання щодо створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та РП та з відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван в рамках «Дорожньої карти українсько-польських відносин на 2011-2012 роки».

Представник канцелярії президента Республіки Польща Анна Гурська наголосила: «Початкова підготовча стадія проекту відбувалася протягом двох останніх років. Є вже готовий майданчик під забудову та деякі рішення стосовно відновлення обсерваторії на горі Піп Іван та з’явився ще один проект – Дім Вінценза, у якому місцева влада вашого краю хоче створити музей. Ці два проекти, що є важливо, мають підтримку з боку обох наших президентів. І це вже не просто ідея, це завдання до Дорожньої карти співпраці наших країн до 2011-2012 роки. Проект Центру зустрічей української та польської молоді в Микуличині вже є також, тепер ми маємо перейти до підготовки відповідної документації, а далі маємо шукати і знаходити гроші та конкретно зайнятися будовою і програмою діяльності цих об’єктів».

За словами проректора з міжнародного співробітництва Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігоря Ципенди, над розробкою проекту Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі працювали три групи молодих архітекторів: Варшавської політехніки, Краківської та Львівської. Молоді архітектори з Польщі та Львова, переможці першого туру конкурсу проектів, були учасниками другого конкурсного туру. Замовники проектів - Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника та Варшавський університет. У Польщі відбулося нагородження переможців проектів (перший етап проекту був закритий, другий проходив під егідою відомих архітекторів Польщі та України).

За результатами експертизи, яку позаторік провели польські архітектори, на розширеному засіданні Міністерства культури України з цього питання вдалося включити колишню обсерваторію «Білий Слон», що на горі Піп Іван на Чорногірському хребті на території Верховинського району, у перелік об’єктів, які мають архітектурну цінність.

http://firtka.if.ua/

Share