Біля однієї з шкіл на Прикарпатті з’явилось двометрове провалля

У селі Юнашків Рогатинського району, що в Івано-Франківській області, поблизу сільської школи утворилось провалля глибиною 2 м.

 

Фахівці констатують, що є загроза цілісності навчального закладу, оскільки підмито частину монолітного фундаменту довжиною до 1 метра, на розі будівлі глибиною до 30 см. У приміщеннях котельні та гардеробу школи просіла частина бетонної підлоги. В математичному кабінеті, що знаходиться на другому поверсі школи, на стиках панельного перекриття стелі та бокової стіни утворились тріщини. Щоб спостерігати за ними, рятувальники встановили маяки.

Як повідомляє УКРІНФОРМ, на думку фахівців, причиною провалля можуть бути підземні води.

«Нині на місці провалля працює проектна організація, яка робить технічне заключення та визначає обсяг необхідних робіт для ліквідації цього процесу», – повідомив начальник відділу НС Рогатинської РДА Володимир Шевчук. За його словами, навчальний процес у школі триває. Загрози для життя дітей немає. Учнів, які навчалися на першому поверсі у 2-х кабінетах з боку, де просіла школа, переведено до інших аудиторій.

Юнашківська ЗОШ 1-2 ступенів має близько 30 років. Наразі тут навчаються 98 дітей. Востаннє таке явище було зафіксовано торік у селі Конюшки Рогнатинського району, де теж просідала школа. Тоді вдалося швидко ліквідувати цей процес.

Share