Як захистити бездомних тварин?

Війна з бездомними собаками чи захист їх від наслідків суворої долі? Відповіді на це запитання нерідко діаметрально протилежні. Та найчастіше його вирішують мешканці населених пунктів на свій розсуд. І далеко не завжди на користь тваринам.

"Бездомним собакам отруту не дають", — так заявили мешканцям столиці представники міської влади після того, як на минулому тижні у Павлівському саду виявили мертвих тварин. Розслідувати справу міліція теж не поспішає, мовляв, є важливіші справи.

Не менше дивує і винахід вітчизняних комунальників з Лисичанська, які просто спалюють собак у спеціальному пересувному пристрої, інформує Обласне радіо.

Нагадаємо, в рамках Боннської конвенції укладений Меморандум про взаєморозуміння щодо збереження та захисту бездомних тварин. І в багатьох країнах їх не тільки не знищують, а й оберігають. Для цього створюють спеціальні притулки, де поселяють собак, перед тим провівши стерилізацію.

Є спеціальна програма і такий притулок у нас, однак, як зауважує заступник міського голови Івано-Франківська Микола Саєвич, він ще не відповідає нинішнім потребам.

Першим кроком до вирішення нашої програми буде приїзд спеціалістів та ознайомлення з можливостями міста. Реалізація її запланована на цей рік. Вартість програми — 250 тис. грн.

http://firtka.if.ua/

 

Share