День Івано-Франківська пропонують відзначати у день народження Франка

Фото: museum.if.ua

Перенести святкування Дня міста Івано-Франківська з 7 травня на 27 серпня пропонує депутат Івано-Франківської міської ради Володимир Стасюк. Він переконаний, що день народження міста має збігатись з днем народження його Івана Франка.

«Цей рік, - зазначив Володимир Стасюк, - дуже зручний для такого переходу. Адже саме цього року відзначається 155-та річниця з дня народження Каменяра, цього ж року, на жаль, минає 95 років з дня його смерті і цього ж року ми відзначатимемо 20-ту річницю Незалежності України. Ну погодьтеся, на День міста, до нашого міста прибудуть чимало гостей. І хіба приємно буде святкувати з брудними розбитими дорогами? Інша справа 27 серпня: місто буде вичищене до Дня Незалежності, приїжджають учні студенти, відбуваються Франкові читання».

Зі слів депутата, він не закликає відмовитись від 1662 року як відправної точки в історії міста. Зрештою тоді не було ні телефону ні телеграфу і ніхто достеменно не знає, коли королівський указ про надання місту Магдебурзького права досяг Станіславова і коли саме почали вживатись конкретні заходи щодо запровадження цього права в місті.

Як стверджує Володимир Стасюк, підтримку його ідеї вже висловило керівництво обласної організації ВУТ «Просвіта» і письменник Степан Пушик. Він також сподівається, що до наступної сесії міської ради проект пройде всі необхідні процедури і його можна буде виносити депутатам на голосування.

Джерело http://zaxid.net/newsua/

Share