У Пістині на Косівщині створено місцеву пожежну команду

 

Як свідчить статистика, половина усіх пожеж, котрі минулого року виникали  на території Прикарпаття, мала місце саме в сільській місцевості. Особливої гостроти проблема пожежної безпеки набуває у віддалених гірських населених пунктах Івано-Франківщини. Потрібно чимало часу, щоб пожежні автомобілі добралися туди від найближчого пожежного підрозділу, який зазвичай знаходиться у районному центрі.

За таких умов надзвичайно важливим є створення місцевих пожежних команд. Саме за ініціативи Управління МНС в області днями нову місцеву пожежну команду урочисто відкрили в селі Пістинь на Косівщині. В урочистих заходах взяли участь начальник Управління МНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, працівники Косівського райвідділу МНС в області, мешканці села, представники засобів масової інформації. Для жителів села Пістинь  відкриття місцевої пожежної команди стало знаковою подією, адже до втілення самої ідеї в життя долучилася і громада села. А необхідність створення місцевої пожежної команди у цьому населеному пункті підказало саме життя: минулого року в Пістині сталося чотири пожежі, а вже цьогоріч у січні – дві, причому в обох випадках у вогні загинули люди. Ідею створення нової місцевої команди підтримали і в районній державній адміністрації.

Цього року, як зазначив голова Косівської РДА Ярослав Шинкарук, на функціонування пістинської місцевої пожежної команди із районного бюджету виділено 112,5 тисяч гривень. Особовий склад новоствореної місцевої пожежної команди налічує 5 чоловік особового складу. Рятувальники пройшли підготовку в навчально-методичному центрі безпеки життєдіяльності та цивільного захисту області, де отримали відповідні сертифікати та посвідчення на право керування пожежним автомобілем і гасіння пожеж. Пістинська місцева пожежна команда обслуговуватиме не тільки територію села, а, при потребі,  здійснюватимуться виїзди для надання допомоги ще 4 навколишнім селам - Микитинці, Уторопи, Трач та Шешори.

В ході урочистостей приміщення, де нестимуть службу місцеві рятувальники, освятив настоятель храмів Благовіщення і Успіння Пресвятої Богородиці отець Петро, побажавши, щоб з Божою опікою місцеві пожежники  виїжджали  на пожежі та живими та здоровими поверталися до своїх осель.

Із початком нелегкої, проте такої важливої та потрібної громаді роботи привітав рятувальників начальник Управління МНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький та побажав новоствореному колективу згуртованості і успіхів у професійній діяльності. Начальник обласного рятувального відомства подарував місцевим пожежникам бойовий одяг та мобільний телефон. Святкового настрою усім присутнім на святі додав виступ вихованців Пістинської загальноосвітньої школи.

Джерело: Центр пропаганди УМНС в Івано-Франківській області
Share