Суспільство

Хто з водіїв звільняється від обов’язку придбання полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності ?

В Україні діє Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», яким забороняється експлуатація транспортних засобів на території України без наявності поліса ОСЦПВ.

Згідно ст. 13 вищезгаданого Закону від обов'язку придбання полісу на території України  звільняється наступна категорія громадян:

ü учасники бойових дій;

ü постраждалі учасники Революції Гідності;

Детальніше...

Хто стоїть на заваді розвитку туристичної галузі у Яремчі ?

За останні роки туристична галузь в Україні почала швидко  розвиватися і стала масовим соціально-економічним явищем. Спалах епідемії COVID 19 призвів  до  виникнення нових умов  для розвитку туристичної сфери  в Україні та зокрема в Карпатах.  У зв’язку з пандемією COVID 19  у світі, тепер   поїхати відпочивати на традиційні  курорти стало значно важче. На такі виклики туристичний бізнес повинен реагувати . Але головною проблемою розвитку туризму в Україні є  неефективне та нераціональне використання природних ресурсів, а також відсутність чіткої стратегії розвитку індустрії туризму та її регулювання. Недостатньо розвинена інфраструктура, погана система транспортного обслуговування туристів. 

Детальніше...

Доктор медицини Дмитро Селепей

Дмитро Селепей(*1896+1935) -український лікар Надвірнянської повітової «Каси хорих» , член товариства «Просвіта», засновник філії товариства «Відродження», співзасновник скаутської молодіжної патріотичної організації «Пласт» на Надвірнянщині в 1929 році, голова проводу футбольного клубу «Бескид».

Доктор медицини Дмитро Селепей народився в селі Крихівці біля Станіславова в Галичині у 1896 році. Його родина походить з знатного татарського роду мангитів, які осіли в Галичині у 17 столітті. У 1927 році закінчив навчання на медичному факультеті Карлового університету у Празі(Чехія). Для оплати навчання Дмитро змушений працювати на важких допоміжних роботах, які підірвали здоров’я майбутнього лікаря. Нострифікацію медичного диплому проводить у Вільнюсі і отримує право на приватну лікарську практику у 1928 році. Працює у загальній лікарні у Станіславові і лікує пацієнтку Марію Бачинську. Між ними обома виникають взаємні любовні почуття і  він одружується на красивій брюнетці. Молоде подружжя переїздить до міста Надвірна.

Детальніше...

«Це не бізнес…Я це люблю» - фермер з Богородчанщини Михайло Захарчук

«Це не бізнес… Я це люблю!» сміючись говорить фермер з Богородчанщини Михайло Захарчук, проводячи нам - журналістам екскурсію своїм господарством. Він безпомилково називає кілька десятків різновидів птиці і розповідає про їх особливості, ми дізналися чим корисне м’ясо цесарки, що бджоли бувають неагресивними, та для чого декоративні кури. А ще чим цікаві пауліни, фазани і чи важко утримувати страусів. На власній міні-фермі Михайло Захарчук проводить весь свій час, тут все потребує його уваги: майстерня, склади, корівники, де худоби налічується п’ять десятків голів, а ще — свині, вівці і півтори сотні різної птиці.

За більш ніж два роки Михайло Захарчук створив потужне міні-господарство, яке стало виробником такої екологічно-чистої продукції як м’ясо та молоко, про те, як все починалося і чи варто займатися фермерством в Україні читайте в інтерв’ю.

Детальніше...

Декларація про державний суверенітет України та її історичне значення

Олександр Гуменюк : «  У Декларації про державний суверенітет України вперше в новітній історії поруч із "Українською РСР" вжито слово "Україна" як офіційна назва держави

Декларація про державний суверенітет України була виваженим і обґрунтованим документом, укладеним з урахуванням політичних реалій та конкретної ситуації того періоду. Важливим є те, що у Декларації про державний суверенітет України вперше в новітній національній історії поруч із "Українською РСР" вжито слово "Україна" як офіційна назва держави.

Детальніше...

Христос Воскрес !

Ще один апарат ШВЛ отримала Надвірнянська центральна районна лікарня

17 квітня  Надвірнянській центральній районній лікарні було передано апарат штучної вентиляції легень.
До цієї доброї ініціативи долучились  чотири  деканати УГКЦ : Надвірнянський, Ланчинський, Пнівський та Тисменичанський  та народний депутат України Зіновій Андрійович. Також  Владика Василій (Івасюк) передав  надвірнянським медикам  оберіг від хвороб –  ікону Пресвятої Богородиці з Сином Божим.

Роман Бенюк презентував третю книгу поезій «На острів мрій»

7 лютого у Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва відбулася презентація нововиданої третьої книги поезій «На острів мрій» члена літстудії «Бистрінь» ім.. Нестора Чира Романа Бенюка.

Бенюк Роман Дмитрович народився 4 березня 1964 року у гірському селищі нафтовиків Биткові Надвірнянського району Івано-Франківської обл. Навчався у місцевій загальноосвітній середній школі. Трудову діяльність розпочав у дуже юному віці. Після закінчення з відзнакою Добротвірського СПТУ-47 працював зварником на об’єктах народного господарства Дніпродзержинська і Немирова (Львівська обл.), а після Дрогобицького нафтового технікуму – на Рівенській та Чорнобильській АЕС. Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС 1990 р. Нагороджений відзнаками. Строкову службу проходив у морській авіації Чорноморського флоту в Севастополі. Після звільнення в запас трудився водієм Надвірнянського АТП з перевезення пасажирів. Зазнав важкої праці заробітчанина на теренах Чехії. Нині – інженер СП «УкрКарпатОйл» ЛТД, голова районної спілки «СЧУ». Одружений. Проживає в місті Надвірна.

Детальніше...

У Надвірній відбувся кінопоказ фільму «Крути 1918»

До 102-ї річниці бою під Крутами, у місті Надвірна в кінотеатрі «63» відбувся  показ художньої стрічки «Крути 1918», в основі якого реальні події бою проукраїнської молоді з червоноармійцями під час Перших Визвольних Змагань. 

Кінопоказ відбувся за сприяння голови районної ради Івана Гурмака  та голови РО ВО «Свобода», депутата обласної ради Михайла Іваночка.

Як наголосив Іван Гурмак  цей фільм розповідає про молодих юнаків, сповнених мрій та життєвих планів, які вірили в незалежну Україну, в свій народ, які беззастережно та сміливо йшли захищати свою державу. Ця історія актуальна і сьогодні, юні крутяни – це прообраз сучасних молодих українців, які так само самовіддано йдуть захищати Україну на Сході. Тому кінопоказ таких фільмів є таким собі видом національно-патріотичного виховання молоді.

Детальніше...

Надвірнянська ЗОШ №1 відсвяткувала свій 90-літній ювілей

Відлік досягнень людини починається зі школи: спочатку з Букваря. З першої написаної літери, до атестату про середню освіту. Школа знайомить, розповідає, допомагає… Школа навчає, виховує, сіє «розумне, добре, вічне». Школа – це другий дім, у якому завжди багато яскравих вражень та позитивних емоцій.  Золотою симфонією для кожного з нас звучить мелодія шкільного дзвоника, як відгомін далекого дитинства, у яке неможливо повернутися.

Детальніше...