Суспільство

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує:

Чи має право декларант подати повторно звітну одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі – Декларація), якщо ним вже подавалась звітна Декларація, але сума збору, зазначена у ній, не сплачена або сплачена в неповному обсязі, внаслідок чого така Декларація була визнана не поданою? 

Відповідно до абзацу шостого п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація), у встановлений підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ строк Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ державні гарантії та звільнення від відповідальності.

Детальніше...

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Чи необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо фізособа володіє коштами, які розміщені на депозитному (вкладному) банківському рахунку?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Детальніше...

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Як відобразити у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації криптовалюту?

Відповідно до п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Детальніше...

Товари, що не підлягають обміну (поверненню)

Стаття 9 Закону України «Про захист прав споживачів» https://bit.ly/3jU5rjV (далі – Закону) передбачає право споживача обміняти непродовольчий товар належної якості на інший аналогічний (або повернути його у магазин) протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо більш тривалий термін не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Детальніше...

Чи потрібно носити маску, якщо ви повністю вакциновані від COVID-19?

Людина вважається повністю провакцинованою через два тижні після другої дози вакцини. Саме тоді ефективність вакцини сягає максимуму і ви захищені від тяжкого перебігу хвороби та смерті від наслідків COVID-19. Та чи означає це, що можна припинити носити маску та дотримуватись інших протиепідеміологічних правил.

 Маєте на руках сертифікат про вакцинацію від COVID-19? Проте ви досі можете інфікуватися вірусом та інфікувати інших, хоча вірогідність того значно менша, ніж якби ви не були вакциновані. Саме тому важливо продовжувати дотримуватися протиепідемічних норм, поки більшість населення України не буде повністю вакцинованою. 

Детальніше...

Депутат минулих скликань Яремчанської міської ради Василь Тоненький : « продаж земель – це маніпуляція та земельно-фінансова афера…»

   Нещодавно у місті Яремче Надвірнянського району відбулись громадські слухання щодо схвалення  продажу земельних ділянок комунальної власності , які знаходяться на території Яремчанської ТГ. Але на громадських слуханнях йшлося тільки про одну єдину ділянку , яка розташована  поруч з водоспадом «Пробій»,  і є в користуванні комерційної структури «Черемшина». Варто зазначити, що орендна плата за землю для користувачів цієї структури від однієї торгової локації становить в районі ста гривень, що є надзвичайно мізерною в порівнянні із сплатою оренди  подібними за профілем  діяльності комерційними суб’єктами в Івано-Франківській області. Це один цікавий факт полягає в тому, що одним з очільників комерційної структури «Черемшина» - є депутатка Яремчанської міської ради Віра Галайко.

Детальніше...

Створення стаціонарного сервісного центру МВС в місті Надвірна - вимога часу!

У рамках реформи Міністерства внутрішніх справ України створені сервісні центри МВС, які мають на меті прозорість, зручність, інноваційність в обслуговуванні громадян, а також слід зазначити, що сервісні центри приносять чималий дохід в бюджет. Усі сервісні центри МВС, що є в Україні, працюють за принципом екстериторіальності. Мається на увазі, що отримати послугу громадянин може у будь-якому зручному за місцем розташування територіального сервісного центру (ТСЦ) МВС незалежно від місця його прописки. Адже сучасний ритм життя вимагає спрощення алгоритму отримання послуг, який буде зрозумілим не лише молоді, а й людям старшого віку.

Детальніше...

Ноняк Михайло. 87 виборчий округ. Передвиборча програма

Багато, хто впевнений, що «передвиборча програма» – документ, який майже ніхто не читає, через те, що там багато красивих обіцянок, зазвичай, відірваних від реальності. І справді, в багатьох кандидатів це – просто перелік загальних фраз про існуючі проблеми.

Моя програма – це програма, що написана жителями округу.

Це відображення актуальних проблем та реальні історії людей, що живуть у нашому регіоні. Саме заради них я йду на вибори та буду захищати їх інтереси на державному рівні.

Перед створенням документу ми провели велику роботу – багато спілкувалися з людьми, провели дослідження соціальних мереж, вивчили успішно реалізовані програми розвитку інших регіонів світу. Моя програма – це конкретний план дій, який я маю намір реалізувати з моєю командою, за підтримки небайдужих мешканців нашого регіону.

Детальніше...

В Буковелі відбувається перша попереджувальна акція

 

Відомий український гірськолижний курорт «Буковель» став «розплідником» коронавірусної інфекції в Івано-Франківській області. Сьомого березня на території курорту зібралися небайдужі громадяни та провели попереджувальну акцію.  Учасники акції виступили з вимогою, щодо  закриття закладів курорту на карантин, адже  Івано-Франківська  область перебуває у  в червоній зоні. Щодня на захворювання COVID фіксується 700-800 нових хворих. Бізнес на території  області припинив свою роботу, всі закрились на локдаун, але в цей час у звичному режимі працює ймовірний розплідник ковідної зарази – гірськолижний курорт Буковель. Ресторани працюють, готелі заповнені вщент, на підйомниках сотні людей. І все це відбувається без дотримання санітрно-епідемологічних вимог : дотримання дистанції, насіння масок та інших санітарних вимог. І це далеко не все, що діється в цьому гірському «раю». Там повним ходом йде підготовка до виборів народного депутата,  в якому бере участь «газда» курорту Олександр Шевченко.

Детальніше...

Революція Гідності – події, досягнення і не реалізовані сподівання

Невпинно  минає час, надворі вже 2021 рік –  українці  згадують вагомість та масштабність таких історичних  події, як Євромайдан, а згодом і Революції Гідності», яка змінила напрямок розвитку нашої держави. Про події того часу , досягнення та не реалізовані сподівання, свою думку висловив у розмові з журналістом газети «Життя Прикарпаття» сотник другої сотні Євромайдану Михайло Ноняк.

« Найважливіше , що ми отримали  завдяки Революції Гідності, – це те, що українське суспільство заявило про себе як домінуючу силу, яка обрала демократичний розвиток нашої держави та поставила для себе за мету увійти у велику європейську родину, адже Майдан не розділив Україну, а об’єднав її. Революція Гідності виявила неспроможність існуючих на той час інститутів влади відповідати тим вимогам, які визначали європейський вектор розвитку держави.

Детальніше...