Розмова з очільником Пнівського старостинського округу Василем Гладишем

Як живуть села Пнівського старостинського округу об’єднаної Пасічнянської територіальної громади,  які перспективи їх розвитку, як будує свою роботу староста ? Відповіді на ці питання дав очільник Пнівського старостинського округу  Пасічнянської громади Надвірнянського району Гладиш Василь Миколайович в інтерв’ю журналісту газети «Життя Прикарпаття».

Біографічна довідка

 

Гладиш Василь Миколайович

 

СТАРОСТА ПНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

Народився 23.09.1966 р. н. в с. Пнів Надвірнянського району Івано-Франківської області. Освіта: вища. В 2004 році закінчив Івано-франківський національний технічний університет нафти і газу.                                       Трудова діяльність:

  • 1984 – 1985 рр. – помічник машиніста тепловоза ДЕПО м. Єршов Саратовської області. 1985 – 1987 рр. – служба в армії. 1987 – 1991 рр.  працював на Надвірнянському НПЗ (Нафтохімік Прикарпаття). 1991 – 1994рр. – секретар Пнівської сільської ради.
  • 1994 – 1996 рр. – інструктор організаційного відділу Надвірнянського райвиконкому.
  • 1996 – 1998 рр. – заступник завідувача організаційного відділу Надвірнянської РДА.
  • 1998 – 2006 рр. – секретар Пнівської сільської ради.
  • 2006 – 2020 рр. – Пнівський сільський голова.

Із січня 2020р. – в..о. старости, з грудня 2020р. – староста сіл Пнів, Білозорина, Мозолівка Пасічнянської сільської територіальної громади.

 

- Василю Миколайовичу, давайте розпочнем розмову з розповіді про Пнівський старостинський округ, які населенні пункти до нього входить та як налагоджений побут в громаді ?

 

-  Пнівський старостинський округ включає в себе ще два села Білозорину і Мозолівку та налічує шість з половиною тисяч населення, дві тисячі шістсот домогосподарств. На території округу здійснюють свою господарську діяльність великі промислові підприємства, які забезпечують суттєві фінансові надходження до місцевого бюджету об’єднаної Пасічнянської громади. Також у нас працюють підприємці та інші комерційні структури, які забезпечують життєдіяльність у громаді.

 

– Розкажіть, як Ви сприйняли децентралізацію і чи не відчули себе обділеним зі зміною ваших повноважень?

 

  До проведення реформи децентралізації Пнівська громада була однією  з найбільших та самодостатніх у Надвірнянському районі. Але було прийнято рішення про об’єднання нашої,  тоді ще Пнівської сільської ради з Пасічнянською та Битківською громадами та створення нової територіальної громади з центром у селі Пасічна на впровадження реформи децентралізації.

  Процес децентралізації у нас був сприйнятий позитивно, адже коштів у місцевому бюджеті об’єднаної територіальної громади залишалось значно більше ніж до впровадження реформи.

 Відносно повноважень, то у старостві їх менше ніж у сільської ради. До нашої компетенції належить : прийом громадян, видача довідок, функції нотаріату – посвідчення заповітів, доручень, тощо.

 

– А яким чином Ви представляєте та відстоюєте інтереси мешканців старостинського округу на рівні всієї територіальної громади?

 

 В першу чергу староста є членом виконавчого комітету Пасічнянської сільської ради, а це дає можливість безпосередньо брати участь у прийнятті рішень пов’язаних з потребами розвитку Пнівського старостинського округу. Також до місцевої ради нашої об’єднаної громади від Пнівського старостинського округу обрані депутати , які відстоюють інтереси мешканців староства , безпосередньо беручи участь у розробці та прийнятті рішень щодо затвердження бюджету громади, програми соціально-економічного розвитку та інших програм пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності цілої Пасічнянської громади враховуючи потреби Пнівського старостинського округу.

–  Як Ви комунікуєте з мешканцями вашого старостинського округу щодо якихось проблемних питань чи потреб для того щоб відстоювати їх інтереси на рівні громади?

 

     В Пнівському старостві запроваджено графік прийому громадян. Днями здійснення прийому визначено понеділок і четвер кожного тижня. Звісно на практиці мешканці звертаються і в інші дні. Коли я на місці то все готовий їх прийняти та допомогти у вирішенні питань. Тут на місці ми видаємо довідки, приймаємо заяви, інколи допомагаємо їх правильно скласти та передаємо їх у Пасічнянську сільську ради для розгляду їх по суті та прийняття рішень.

 

 

– Як з початком введення  воєнного стану  змінилась ситуація у  Пнівському старостинському округі ?

 

Я би сказав, що ставлення людей один до одного змінилося. Люди стали згуртованішими, чуйнішими один до одного. Зародився волонтерський рух. Сьогодні мешканці всіма  силами стараються допомогти нашим захисникам на фронті. Тільки з нашого староства, а це Пнів, Білозорина, Мозолівка в лавах ЗСУ несуть службу понад сто осіб. Війна змінила багато речей про , які ми у мирний час навіть і не задумувались.

– Розкажіть, будь ласка, про Ваш звичний робочий день старости: з чого починається і чим завершується, які питання вирішуєте щоденно?

 

–     Робочий день можна сказати , що починається з порога власного дому. Виходиш з хати і ти вже на роботі. Спілкування з людьми йде вже по дорозі до староства. Знаєте, що коли весна чи осінь у наших мешканців багато роботи у домогосподарствах і ніколи ходити до староства, тому багато питань вирішується прямо на шляху до робочого місця. Прибувши до основного місця роботи то розпочинаю з розгляду пошти, далі прийом громадян, видача довідок, посвідчення документів. Зокрема, можу навести цифри, від початку року було видано майже 800 довідок, проведено біля 90 обстежень матеріально-побутових умов та видано відповідні акти, було здійснено нотаріальні дії в кількості 39, це заповіти, довіреності та засвідчення достовірності підпису.  

 

–  Яким чином будуєте співпрацю з  головою Пасічнянської громади Андрієм Гундою, чи відчуваєте підтримку?

  

Співпраця звичайно є. Можу зазначити, що мені у порівнянні з моїми колегами з інших старостинських округів поталанило, в плані того, що на території Пнів’я розташовано багато  структурних установ Пасічнянської територіальної громади, а це управління освіти, фінансів, земельних ресурсів та інші структурні підрозділи, і в силу цих обставин голова Пасічнянської територіальної громади Андрій Олексійович велику частину часу працює саме у нас, тож комунікація та підтримка є постійно.

 

– А які Ваші основні досягнення вже після об’єднання? Чим можете пишатися ?

 В першу чергу вважаю вагомими досягненнями : будівництво дитячого садочка, введення в експлуатацію пункту надання первинної медичної допомоги – медична амбулаторія, проведення робіт з благоустрою, зроблено ремонт дороги, що веде на кладовище в Мозолівці,  оновлено вуличне освітлення. Хочу звернути увагу, що в цьому році Пасічнянська громада в партнерстві з духовенством громади та представниками Карітасу започаткувала  духовно-просвітницьку  програму "Духовна опіка" для дітей Пасічнянської громади. В рамках  реалізації цього  проєкту Caritas Nadvirna та Пасічнянської сільської ради розпочав роботу дитячий простір в Пасічнянській ТГ, зокрема активну участь в цьому взяли діти з Пнівського старостинського округу. Результати перших зустрічей показали, що діти  просто в захоплені від занять, адже вони не тільки провели своє дозвілля цікаво і весело, а й з користю. Це дуже добрий духовно-просвітницький проект, маю сподівання, що ця ініціатива набиратиме ще більшої популярності .  

Було би не справедливо не сказати, що у нас є дві футбольні команди: «Скеля» з села Пнів та «Фортуна» з села Білозорина, які беруть участь у внутрішньому чемпіонаті з футболу Пасічнянської територіальної громади.

Ще хочу згадати про громадську організацію «Рада старішин», яка є дуже активним та дієвим дорадчим органом у Пнівському старостинському окрузі. Ця громадська організація завжди бере активну участь в житті громади, є ініціатором громадсько-суспільних ініціатив, які у великій мірі відображають суспільні запити на зміни у громаді.

Ось так працюємо , живемо, віримо в перемогу ЗСУ та в усьому покладаємось на Боже проведіння.

Дякую за розмову. Нехай Господь Бог супроводжує та допомагає Вашій громаді у всіх починаннях.

 

 Спілкувався

Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

 

 

Share