Олександр Гуменюк : «Ми не можемо сьогодні собі дозволити витратити жодну бюджетну гривню неефективно чи неекономно»

В умовах воєнного стану надзвичайно важливим є забезпечення оперативного, належного та безперервного виконання місцевих бюджетів. Сьогодні місцеві фінансові органи та головні розпорядники коштів стикаються з важкими викликами, пов’язаними з війною. Кожне рішення, кожна вказівка – мають бути особливо зваженими та чітко підкріпленими нормами законодавства, що інтенсивно змінюється. Про виклики часу та підготовку до прийняття головного фінансового документу  Яремчанської міської ради на 2023 рік , наш журналіст розмовляв з депутатом Яремчанської міської ради Олександром Гуменюком.

« Ми не можемо сьогодні собі дозволити витратити жодну бюджетну копійку неефективно чи неекономно.  На мою думку майбутній бюджет Яремчанської громади спрямований на  економне та раціональне використання коштів.  Варто скоротити видатки, які не принесуть ефекту економії у майбутньому, розглянути заходи, що призведуть до економії коштів. Щоб заходи спрямовані на ощадливе використання бюджетних коштів Яремчанської міської ради  не стали гаслами, вони мають бути конкретним планом дій. 

На мою думку на час воєнного стану треба  зменшити  видатки у грошовій формі, обмежити витрати на деякі матеріали та послуги, призупинятися фінансування урочистих заходів (окрім надважливих), скоротити видатки на  капітальні проекти в галузі будівництва та реконструкцій .   Також вважаю , що слід звернути увагу на залучення додаткових коштів з позабюджетних джерел, таких як : благодійна допомога, гранти та інші залучені ресурси. Я переконаний, що нашій Яремчанській громаді треба  більш прискіпливо та уважно ставитися до можливостей наповнення місцевого бюджету.  Резерви для підтримки та підвищення фінансової спроможності існують практично завжди, головне правильно розставити пріоритети і цілі.

  Під час війни здається, що не до цього. Але від наповнення місцевого бюджету залежить допомога армії, підтримка населення, ліквідація наслідків вторгнення в сенсі допомоги внутрішньо переміщеним особам. З метою раціонального використання бюджетних коштів та наповнення бюджету слід звернути увагу  на залучення до сплати ПДФО відокремлених підрозділів юридичних осіб, працевлаштування ВПО, створення нових робочих місць, в тому числі шляхом релокації підприємств, залучення інвесторів. Також потрібно звернути увагу на більш ефективне управління земельними ресурсами, зокрема перегляд діючих договорів оренди, проведення інвентаризації, системне ведення обліку земель, своєчасний перегляд орендної плати, формування бази даних платників податків плати за землю,  збір за паркування. Тому бюджет Яремчанської міської ради на 2023 повинен бути прийнятий виходячи з умов воєнного стану та збалансованого підходу видатків для забезпечення стабільного функціонування Яремчанської громади, - зазначив депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

Розмову вів

Святослав ГОРОДОЦЬКИЙ

 

 

 

Share