Сергій Волошин: ми зобов’язані спрацювати на випередження для збереження санаторно-курортної служби в області

Санаторії «Сніжинка» у Яремче та «Смерічка» у Ворохті, які підпорядковуються обласній раді, ризикують залишитися без фінансування до кінця року.

Про це повідомив депутат Івано-Франківської обласної ради від «Європейської Солідарності» Сергій Волошин, повідомляє пресслужба партії.

За його словами, наразі відсутні кошти на утримання санаторіїв на листопад-грудень 2021 року. Немає чітких програм розвитку санаторіїв на наступні роки. “Помічаємо порушення цілісності, системності надання медичної допомоги, незрозуміло, хто сьогодні відповідає за відбір дітей, що потребують санаторно-курортного лікування. Також немає розуміння, які саме нозології (хвороби) сьогодні потребують санаторного-курортного лікування. Регіон втрачає статус лікувально-оздоровчого в цілому”, – говорить Волошин.

 

Через це відбувається скорочення робочих місць, частину працівників відправляють у відпустки за власний рахунок. Місцеві бюджети недоотримують заплановані надходження та відрахування. У перспективі це може призвести до руйнації мережі санаторно-курортних закладів та втрати дітьми і дорослими можливості оздоровитися у гірських санаторіях.

Для вирішення цих проблем 23 жовтня відбулася ініційована депутатом нарада за участі посадовців ОДА, депутатів облради, представників місцевого самоврядування, фахівців з оздоровлення та керівників санаторіїв.

«Зараз важливо спрацювати на випередження для збереження санаторно-курортної служби в області. Перш за все нам потрібно не допустити скорочення робочих місць, відправлення людей у відпустки за власний рахунок та напрацювати програму розвитку санаторно-курортних закладів області, яка виведе їх на новий, більш якісний рівень. А регіону потрібно відновлювати статус лікувально-оздоровчого», – зазначив Сергій Волошин.

За підсумками наради сформовано основні завдання:

  • зберегти санаторно-курортні заклади області та вивести їх на новий якісний рівень;
  • головним лікарям санаторіїв подати пропозиції програми розвитку санаторіїв на найближчий період;
  • доручити Департаменту охорони здоров’я ОДА вивчити, які саме нозології потребують санаторно-курортного лікування сьогодні;
  • вивести санаторії на самоокупність в найближчі роки.

(Газета Життя Прикарпаття» №13\79)

Share