Виборці уповноважили нас представляти інтереси громади, ми зобов’язані бути державниками!

В розпал суперечок та напередодні громадських слухань, прийняв рішення висловити свою позицію стосовно питання продажу земельних ділянок, які є стратегічними для громади.

Насамперед хочу пригадати особам, які набули статусу посадових осіб за присягу, яку вони дали, щоб приступити до виконання обов’язків (ст. 11 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»):

 «Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді…»

Слова присяги чітко ставлять акцент на службу громаді і ніяким іншим інтересам! Складення присяги передбачає право кожного громадянина взяти звіт з того, хто присягнув на її дотримання!

     На мою думку, маючи у власності майно, перші кроки мають бути націлені на його збереження, ефективне та раціональне використання, що дозволить підвищити цінність та не буде шкодити його якості. Продаж – це крайня міра, крок, який можна робити, якщо ти вже впевнився, що іншого варіанту немає або ж з крайньої необхідності.

 

Я вважаю, що новопризначені депутати Яремчанської міської ради та посадові особи, ні одного, ні іншого не досягли, а отже, явно зарано розглядати варіант відчуження майна. Вольовим рішенням має бути голосування за мораторій відчуження головних рекреаційних земель, об’єктів та зон. 

Хочу, щоб наступне покоління отримали від нас у спадок ряд стратегічних і розвинутих рекреаційних об’єктів, а не пам’ятку про їхнє існування.  Наше головне завдання - не дати перетворити зацікавленим групам осіб місто Яремче в спальний район, транзитну зону, з історією, проте без туристичного і оздоровчого майбутнього. Природа наділила нашу Батьківщину надзвичайними багатствами, наш край споконвіків славився неймовірної краси природою, надзвичайно оздоровчим, цілющим повітрям, водою, народною мудрістю, повагою до звичаїв та ремеслом.

Володію інформацією, що нещодавно завдяки перемовинам та домовленостям групи небайдужих активістів ( в т. ч. деяких депутатів міської ради), шляхом перереєстрації однієї юридичної особи до Яремчанської ТГ, міський бюджет отримав надходження, що перевищують суму в 10 млн. грн. (за ці кошти має бути проведено капітальний ремонт декількох вулиць) і, наскільки мені відомо, це був перший, проте не останній транш. Уже задекларовано до сплати додатково більше 16 млн.грн, з яких 65% залишиться в бюджеті Яремчанської ТГ. Хочу наголосити, що Яремчанська міська рада у період 2019-2020 років виграла декілька грантів на суму більше 2 млн.грн.

Вище наведені факти є свідченням того, що є можливості залучення коштів не шляхом відчуження майна, а іншими шляхами.

Радію, читаючи, що громади пишуть проекти, виграють гранти, напрацьовують стратегії, набувають міжнародних партнерів та підтримку, залучають інвесторів та стають інвестиційно привабливими – саме таким прагну бачити місто Яремче!

Висловлюю повагу до жителів громади, підприємців, бізнесу в цілому, які в різний спосіб проводячи діяльність на теренах нашої громади, свідомо сплачують податки, переймаються долею та розвитком громади, вносять свою лепту, щоб наша громада ставала цікавішою, успішнішою, багатшою. Це нелегкий, а інколи і далеко не вдячний труд, проте він необхідний для нашого спільного з Вами розвитку громади та подальшого її успіху!

Дуже хочеться, щоб ми визначили, розробили, обґрунтували та прийняли стратегію розвитку Яремчанської ТГ, яка стане нашою ідентичністю, підкреслюватиме нашу автентичність та інші сильні сторони, що не дасть занепасти славі міста-курорту Яремче!

Сергій Волошин,

депутат Івано-Франківської обласної ради

Share