Ексклюзивне інтерв’ю з радником голови Надвірнянської районної ради Вікторією Пицюк

Міс­це­ві ви­бо­ри, які від­бу­дуть­ся 25 жов­тня цього ро­ку, бу­дуть не схо­жі на по­пе­ред­ні. Пе­ре­ду­сім во­ни прой­дуть на но­вій те­ри­то­рі­аль­ній ос­но­ві — з мен­шою кіль­кіс­тю районів та гро­мад. А крім то­го, впер­ше міс­це­вих де­пу­та­тів оби­ра­ти­муть не за ма­жо­ри­тар­ною, а за про­пор­цій­ною сис­те­мою. Однією із кандидаток в депутати до місцевої ради стала наша колега журналіст, радник голови Надвірнянської районної ради Вікторія Пицюк (Торес). Про журналістську діяльність, волонтерство й місцеву політику, а також чому вирішила балотуватися, і що першим чином зробить в разі отримання мандату читайте в інтерв’ю.

-     Вікторіє, розкажіть коротко про себе.

Мені 29 років, народилася в селі Гвізд Надвірнянського району і на разі там проживаю. В сім’ї нас п’ятеро і я - найстарша з поміж братів і сестер тож почуття відповідальності і бажання допомагати іншим ще мабуть привилось змалку. Незаміжня, але виховую сина ось уже 12 років. Люблю читати книги, та й загалом навчатись, бо вважаю, що саме знання є запорукою успіху. Здобула вищу освіту у Прикарпатському національному університеті ім.В.Стефаника за спеціальністю філолог - викладач української мови та літератури. Закінчила ІФНТУ нафти і газу за спеціальністю публічне управління та адміністрування. Ще в школі мріяла стати журналістом, і в 2015 році розпочала журналістську діяльність з невеличких інформаційних статтей для місцевих газет. Працювала адміністратором у видавництві.

 

На сьогоднішній день працюю в органах місцевого самоврядування, а саме в Надвірнянській районній раді, спершу три роки на посаді оператора комп'ютерного набору, а ось уже рік як радник голови Надвірнянської районної ради. Протягом цього часу в мої посадові обов'язки входить висвітлення діяльності районної ради, інформаційно -аналітична робота. Крім того організовую, або ж долучаюся до організації й проведення різноманітних літературних, молодіжних, спортивних і волонтерських заходів та проєктів. Також на позаштатній основі працюю в ЗМІ. Є членом Національної спілки журналістів України Львівської обласної організації.

-     Спостерігаючи за таким от «кандидатобумом» цьогорічних місцевих виборів, що Вас спонукали балотуватися до місцевої ради?

Участь у місцевих виборах для мене - це своєрідний експеримент. Я знаю, що повинен і що не повинен робити депутат місцевої ради, обов'язки і повноваження депутата, і очевидно, що саме працюючи в районній раді протягом 4 років, здобувши вищу освіту у сфері державного управління, зайнятися депутатською діяльністю не є для мене чимось складним чи незрозумілим.

Мені особисто депутатський мандат НЕ потрібен, бо й без нього вдається вести громадську діяльність, реалізовувати певні проєкти і заходи, а ще прибирати сміття, садити дерева, брати участь у відзначеннях національних свят, займатись волонтерством і головне - допомагати людям, при чому в різних ситуаціях. Звісно, я звертаюсь за допомогою до діючих депутатів, і дякую всім, хто відповідав на мої прохання чи то для громади, чи в конкретній ситуації для однієї людини. Очевидно, маючи депутатський мандат, я матиму змогу бути офіційним представником громади і вже самостійно через депутатські запити і звернення відстоювати інтереси мешканців.

Якщо отримаю кредит довіри виборців то звісно максимально інформуватиму громаду, бо журналістика нікуди не відійде з мого життя. Проблемні питання не є новинкою, бо з ними щодня стикаюся. А взагалі, вважаю, що головне виправдати сподівання людей, не осоромити громаду, яку представлятимеш і працювати максимально плідно, щоб в кінці своєї каденції відзвітувати перед виборцями

-     Ви балотуєтесь у списку політичної партії ВО «Свобода», чому саме обрали цю політсилу?

В політичній партії ВО «Свобода» я з 2016 року. Попередньо,  познайомилась із волонтерами Надвірнянської Свободи, долучилась до волонтерської команди і через декілька місяців написала заяву на вступ до партії.

Для мене Свобода це її люди: розумні, щирі, добрі, енергійні, прості, сміливі, працьовиті, відчайдушні, безстрашні, наполегливі, відверті, вірні й ідейні українці, ті, хто тримають слово... Люди живі і люди, котрі віддали своє життя за Україну адже, на революційному Майдані загинуло 19 свободівців, а в російсько-українській війні - 47 Героїв Легіону Свободи. Бути в рядах націоналістів, це бути активним громадянином, ефективним управлінцем, волонтером чи військовим, - готовим повсякчас до боротьби й жертовності.

Трендом цьогорічних місцевих виборів є слово «команда». За визначенням "команда" — це спільна робота групи фахівців, які працюють за заздалегідь встановленим правилам і саме вдало підібрана і добре злагоджена команда — це той механізм, що призводить до успіху будь-якій сфері. І так, я в команді - реальній команді послідовних людей. Наша команда Надвірнянської Свободи одна з небагатьох, яка ефективно працювала протягом останніх років, а не кількох тижнів перед виборами.

-     Про Вас говорять жінка-політик, чи вважаєте себе місцевим політиком?

Я вважаю себе журналістом, але не місцевим політиком. Так я працюю в жанрі політичної журналістики та це не робить мене політиком. Складається враження ніби довкола одні політики й політичні експерти. Колись був період, що всі хотіли бути юристами, потім журналістами, а тепер політиками і депутатами. Тож, думаю, що й в Україні мода на політику мине, тільки не так скоро, якби хотілося. Щодо політичних процесів на місцевому рівні то тут погоджуюсь із Франкліном Рузвельтом, який говорив «Якщо в політиці щось трапилось, то так було задумано….».  Хоча бувають же виняткові ситуації.

-     Ви бували у волонтерських поїздках безпосередньо на Сході, розкажіть детальніше.

Я б не сказала, що я - потужний волонтер, навіть місцевого рівня, бо в моєму оточенні є чимало кращих місцевих волонтерів, які з 2015 року здійснили понад 30 поїздок на передову. Волонтерство в моєму житті присутнє і посідає важливе місце. До того військова журналістика стала одним із основних напрямків моєї діяльності, як і волонтерство. Важливою справою для мене є власний проект «Вартові миру» про воїнів Надвірнянщини, над яким уже декілька років працюю: збираю світлини та записую історії захисників.

Кожна поїздка важка не тільки фізично, а й морально. Однак мені це потрібне і я рада, що мала змогу спільно з волонтерами фонду «Свобода Гідність Перемога» навідатися до наших захисників і попереду чекають чергові відправки. Важливо бути причетним до боротьби з росією, і якщо не як військовий, то принаймні як волонтер, чи журналіст.

-     У вас є життєве кредо?

Так, звісно. Моє життєве правило – «немає нічого неможливого». Головне постійно вчитися, здобувати знання і наполегливо працювати. А там з Божою допомогою вдасться досягти мети. А ще, світ не без добрих людей, пам’ятайте про це.

-     Що перше плануєте зробити, якщо станете депутатом місцевої ради?

Для такого випадку у мене вже готові депутатські звернення щодо двох проблемних питань виборчого округу. Навіть, якщо не отримаю мандат депутата місцевої ради, то передам звернення тому хто представлятиме інтереси громади, а головне простежу, щоб новообраний депутат наполегливо працював на вирішення вказаних проблемних питань.

-     Що побажаєте на завершення ?

Закликаю всіх обов’язково «ЙДІТЬ ГОЛОСУВАТИ» бо це те, що робить Вас відповідальним громадянином і, принаймні, цей громадянський обов'язок під силу кожному. От на питання ЗА КОГО? чи ЗА ЩО? слід відповісти собі вже зараз. Варто розуміти, що, обравши представника громади, Ви ділите відповідальність за його дії разом з ним.

Бажаю всім виборцям вдалого вибору і гідних представників в місцевих радах. Дякую за слова підтримки! А ще, прошу підтримати нашу команду ВО «Свобода» на місцевих виборах 25 жовтня. Любіть Україну, бережіть себе і будьте здорові!

Розмову вів Святослав Городоцький

Share