Яремче курортне місто – чи просто «вигаданий» бренд ?

 

Нещодавно в Яремчанській міській раді відбулася сесія на якій депутати спробували підсумувати свої здобутки, але підсумувати , те чого немає не так легко. За останні роки на Яремчанщині  можна було спостерігати цілеспрямоване руйнування міста та його інфраструктури, а також нехтування  інтересами громад , які входять  до території Яремчанської міської ради   та втрати історичних пам’яток. Всі ці негативні явища призвели до розділу колись самодостатньої Яремчанської громади до утворення трьох ОТГ.

 

Багато можливостей для розвитку міста через меркантильні особисті інтереси декількох депутатів було втрачено. Так  «вічно» невгамовна депутатка Віра Галайко зі своїми соратниками неодноразово стояла на заваді реалізації інвестиційних проектів. Нещодавно відомий прикарпатський бізнесмен та готельєр  Іван  Гаврон запропонував місту інвестиційний проект, який передбачав упорядкування  набережної зони біля водопаду «Продій» з облаштуванням гастрономічної промінади.  Реалізація цього проекту могла би стати  привабливим аргументом – чому туристам варто відвідати Яремче, а не транзитом поїхати в Буковель.  28.07. 2020 на засіданні Яремчанського міськвиконкому було дано старт реалізації цього проекту, але відразу дана ініціатива була піддана критиці депутатки Віри Галайко та її однодумців. В даній ситуації відслідковується цікавий факт, що коли заходить мова  про територію прилеглу до так званого сувенірного ринку біля водоспаду на якому депутатка Віра Галайко веде свій «сувенірний» бізнес , одразу всі інвестиційні ініціативи наштовхуються на спротив депутатки та її соратників. Слід зазначити , що даний сувенірний ринок має доволі жалюгідний зовнішній вигляд і великі санітарні проблеми.  Але звісно не на одній Вірі Галайко «світ зійшовся клином», є ще обранці від ПП «Воля» , головним фігурантом різного роду скандалів є секретар Яремчанської міської ради та представник цієї партії Володимир Губарчук, який відзначився земельними оборудками, торгівлею військовим спорядженням та іншими діями, які несумісні зі статусом держслужбовця.

Також  в результаті некомпетентності міської влади  –  Яремче втратило 4 000 квадратних метрів  дорогої базальтової бруківки, яка в процесі  укладання асфальтного покриття була демонтована  і вивезена за межі міста, на її місці виклали асфальт. За приблизними підрахунками  собівартість бруківки біля чотирьох мільйонів гривень. Але бруківка мала ще історичну цінність та при господарському підході слугувала би окрасою курортного міста.

 Останньою краплею безгосподарності влади стала остаточна ліквідація автостанції в Яремчі. В пік туристичного сезону, коли люди масовоїдуть у гори, і практично всібажаютьпобудувати на яремчанських водоспадах, місто не має автовокзалу. Третина всіх мандрівників приїздить саме автобусами. За даними статистики  Яремче може одночасно прийняти понад 700 тисяч туристів,  а це не мало.  Але  вивіску “Автовокзал” зняли. У червні працівників автостанції звільнили.   Тепер люди не можуть купити квитки та навіть не мають жодної інформації про автобусні рейси. За день автостанція обслуговувала кілька десятків рейсів, тепер квитки купити неможливо, хоча автобуси заїжджають на території вокзалу. Місцева влада зовсім не займається вирішенням цієї проблеми,  забувши про те , що квиток – це перш за все страхівка і хоч якась безпека для мешканців та гостей міста.

Вся ця ситуація схожа на те, що обрана п’ять років тому яремчанська влада не виправдала довіру своїх виборців. Тільки мізерна кількість депутатів залишились достойними представниками громади, які насправді вболівають за добробут та розвиток Яремчанцини. Інші просто вели себе ситуативно та не принципово.  Є і поодинокі представники місцевої влади, які непогано «підлаталися».  Ціна цьому господарювання  –  занепад колись самодостатнього міста обласного значення Яремча.

Святослав Городоцький

 газета «Життя Прикарпаття» № 8 (62)

 

 

 

 

 

Share