Quo vadis — Яремче ?

 Нещодавно у Яремчі виник черговий конфлікт  через рішення міськвиконкому, яке після громадського обурення було скасоване сесією Яремчанської міської ради. В прийнятому Яремчанським міськвиконкомом рішенні, йшлося про надання дозволу для встановлення розважальних атракціонів на території міста. Згідно цього рішення однією  з таких відведених ділянок для встановлення атракціонної техніки надавалась ділянка у центрі міста неподалік залізничного вокзалу та приміщення Яремчанської міської ради. Дана ділянка переважно використовується для паркування автомобілів та зокрема транспорту, який здійснює місцеві пасажирські перевезення. Так як  у центральній частині міста Яремча гостро відчувається проблема відсутності паркувальних місць, таке рішення могло привести до транспортного колапсу, але завдяки пильності громади цього вдалося уникнути.

 

Коли журналісти нашої газети спробували розібратися у ситуації, поспілкувавшись з членами виконкому то вияснили , що дане рішення на голосування міськвиконкому було включене в перелік питань, які приймаються не кожне окремо, а в «пакеті» з іншими проектами рішень. Ще один вражаючим є факт , що членів виконкому заздалегідь не ознайомлюють з проектами рішень. Все це нагадує так звані часи «партії регіонів» коли влада практикувала всіх «розводити як лохів,  чи  то сліпих котят ».  

 Виникає запитання чим займається керівництво Яремчанської міської ради ? Чим займається юридичний відділ цього органу ? А чи усвідомлюють яремчанські чиновники , що перед тим як роздавати на ліво, і на право дозволи , треба перевірити  суб’єктів господарювання щодо дотримання умов безпечної експлуатації атракціонної техніки.  Аджекожен із них атракціонів без відповідної перевірки та сертифікації може становити потенційну загрозу здоров’ю і навіть життю відвідувачів. Про такі «дрібниці», як не проходження обслуговуючим персоналом навчань з правил охорони праці, вивчення будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки,  яремчанські чиновники навіть  і не здогадуються. Все зводиться до того, що керівництво міста – міський голова Василь Онутчак, секретар міської ради Валодимир Губарчук, заступник міського голови Тарас Климюк, а також керуючий справами міськвиконкому та юридичний відділ в особі юриста – неналежно виконують свої обов’язки, або причина  в чомусь іншому. Може в муніципалітеті як зараз модно говорити  у переносному значенні «чорти завелися» , або хтось поставив собі за мету отримати якусь вигоду, так як говорять гуцули «підлататися».  І  коли, навіть і трапиться, якесь лихо то вину «спишуть» на колегіальний орган, який прийняв рішення, і ніхто не буде притягнутий до відповідальності.

З цієї ситуації можна зробити висновок, що яремчанська влада ймовірно не спроможна ефективно управляти містом. Виникає  одне запитання –  куди заведуть місто місцеві чиновники ? Судячи з декларацій чиновників Яремчанської міської ради – вони про себе  подбати вміють. Наприклад  Яремчанський міський голова  Василь Онукчак за 2019 рік пристарав  для свого достойного побуту  544 тисячі  гривень  у вигляді заробітної плати та  отримав 100 тисяч гривень пенсії. Хочеться запитати в чиновника –  що Ви зробили доброго для громади ???  На даний час колись самодостатня  Яремчанська громада  розпадається на маленькі ОТГ, але у міських чиновників судячи з оприлюднений декларацій все гаразд.

Святослав Городоцький

 

Share