Під час боротьби з пандемією потрібно зберегти спроможність громад – народний депутат України Зіновій Андрійович

Нещодавно народний депутат України від 87 виборчого округу, Зіновій Андрійович взяв участь в онлайн-платформі «Громади Прикарпаття в умовах пандемії», організованою Івано-Франківським відділенням Асоціації міст України.

Під час відеоконференції  питання розгляду проєкту змін до держбюджету -2020. Нагадаємо, 30 березня законопроєкт №3276 про внесення поправок до державного бюджету парламентарі відправили на доопрацювання. Однак чи не найважливіший розділ у проєкті – Фонд боротьби з гострою респіраторною недугою COVID-19. Основні питання: за рахунок чого він буде наповнюватись і як вплине на місцеве самоврядування?

«В цей непростий час ми повинні навпаки підтримувати бюджети місцевих громад, надавати їм допомогу, адже власне за ці кошти медики мають змогу закуповувати необхідне обладнання, медикаменти, засоби протиепідемічного захисту та проведення інших заходів  для боротьби з COVID-19. Окрім того, працівники місцевих рад вирішують і інші питання життєдіяльності територій, зокрема це стосується роботи комунальних служб, сфер надання послуг, соціального захисту» – наголошує народний депутат України, Зіновій Андрійович.

 

         Органи місцевого самоврядування, які знаходяться на передовій боротьби з COVID-19, стикаються із загрозами та небезпекою невиконання делегованих повноважень. Держава забирає ресурс, який використовують місцеві громади на боротьбу з пандемією. У час вирування вірусу муніципалітетам  мають давати  більше ресурсу – переконаний нардеп.    

         17 березня був прийнятий законопроєкт №3220, яким на два місяці скасували податок на нерухомість та землю, Зіновій Андрійович категорично був проти, та на своїй сторінці у соціальних мережах  чітко дав обґрунтування щодо своєї позиції:  «Територіальні громади втратять 13% їх загальних доходів! Через коронавірус та заходів, які приймаються в зв'язку з його поширенням, місцеві бюджети недоотримають 15,6 мільярдів гривень, при цьому 6,3 мільярда з них - через законопроект №3220. Територіальні громади не зможуть виплачувати навіть мінімальні зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ». 

          Ситуація дещо виправилась 30 березня законопроєктом №3285, коли пільги на земельні сплати та на об’єкти нерухомості скоротили на місяць. Таким чином скоротили суму, яку мали недоотримати місцеві бюджети за два місяці. За попередніми підрахунками це близько 300 млн. грн., для громад Прикарпаття.

          Під час відеоконференції нардеп сказав, що і акцизний збір,  і кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), фонду соцекономрозвитку потрібно зберегти та спрямувати виключно на медичні заклади області.

Нагадаємо нашим читачам: народний депутат України Зіновій Андрійович разом з експертами Асоціації міст України розробив та зареєстрував законопроєкт №3263 від 25.03.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки громадян, територіальних громад, малого та середнього бізнесу під час запровадження карантинних заходів». Законопроєкт передбачає  поновлення права приватних землевласників в отриманні ними доходу від оренди землі повним обсягом. А також проєкт закону №3263 дасть змогу  збалансувати місцеві бюджети для забезпечення повноти виконання покладених на них повноважень у соціальній сфері та зменшить навантаження на держбюджет.

Всеволод Кисілевський ,

помічник-кончультант  народного депутата України Зіновія Андрійовича

Share