Інтерв’ю з народним депутатом України Зіновієм Андрійовичем

- Зіновію Мирославовичу, минуло майже пів року з моменту обрання вас народним депутатом України. Зробіть короткий підсумок вашої роботи у парламенті.

Так, цей період був досить складний та  водночас насичений різноманітними подіями. Зізнаюсь чесно, робота в парламенті не є простою і потребує багато сил та терпіння, а ще вміння переконувати та доносити суспільству та колегам позицію, яка зможе якісно покращити наше з вами сьогодення. В мене пріоритет   –  місцеве самоврядування, яке зараз проходить нелегкий шлях трансформації.  Відколи став народним депутатом України, практично кожного засідання комітетів, під час спілкування з міністрами чи просто у розмові з депутатами - борюся за сталий розвиток місцевого самоврядування. Сильні та спроможні  громади- це основа основ, це процвітаючі села, селища, міста – це процвітаюча Україна.

 

Підводячи підсумки за пів року, було зроблено чимало роботи. Зокрема:

- збереження акцизного податку з реалізації пального для місцевих бюджетів (законопроект №2231, правка №209) – близько 8 млрд. грн.;    

-  Через  пільгу земельного податку для «Укрзалізниці» не дали забрати з бюджетів органів місцевого самоврядування 5 млрд. грн. (законопроект №1210);

- збереження пайової участі, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (близько 2 млрд. грн. для місцевих бюджетів);

- законопроект «Про внесення зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії"»;

- про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових преференцій з плати за землю для гірничодобувних підприємств);

-  про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу. Оскільки я член Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, а також очолюю  підкомітет з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів  - у сфері екології є теж ряд напрацювань. Це законопроекти «Про батареї і акумулятори», «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину»,  «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»; законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження особливо цінних ділянок річок та прибережних захисних смуг».

Звичайно, це не увесь перелік моєї законотворчої діяльності та й попереду чекає чималий шмат роботи, який потрібно проробити.

- Ми прекрасно розуміємо те, що нам показують ЗМІ про політику, не зовсім те, що є на справді. Можете щось розповісти про те, як працюють комітети ВРУ. Як вирішуються питання в кулуарах. Що вважаєте своїм найбільшим досягненням за цей доволі короткий період?   

Стосовно ЗМІ – це четверта гілка влади, вони в деякій мірі задають нам вектор роботи і дозволяють депутатам ефективніше спілкуватися з громадянином.

А що стосується роботи в комітетах  - це досить важка робота, адже кожен законопроект який виноситься на обговорення потребує детального аналізу, активного діалогу не тільки з кожним членом комітету, але й з членами фракції.

Щодо кулуарних переговорів, то тут є можливість донести важливість того чи іншого питання депутатам, які не є членами твого комітету.

Найбільше досягнення…Ну найбільше воно чи ні, то не мені судити, однак вважаю збереження акцизного податку з пального за місцевими громадами – невеличкою перемогою. Також спільно з депутатами із Прикарпаття, зуміли добитися медичної субвенції на погашення заборгованості із заробітної плати медикам – це близько 30 млн. грн. на Прикарпаття. Вважаю, що затримка заробітної плати є не допустимим. 

- Донедавна ви були успішним міським головою. Нині  - Ви народний депутат України. Чи допомагають вам зараз у професійній діяльності знання, які ви отримали за час 14-літньої праці на посаді Надвірнянського міського голови?

Дуже приємно, що Ви назвали мене успішним міським головою:) Звичайно, досвід, який я отримав перебуваючи мером м. Надвірна мені допомагає. Адже мер – це не тільки посада – а колосальна праця, яка потребує постійної комунікації, контролю, аналізу і відповідальності. За ці роки я зіткнувся з величезною кількістю проблем, як на місцевому рівні так і на державному. Особливо рідним для мене є місцеве самоврядування, тому  перебуваючи сьогодні у Верховній раді України, перш за все відстоюю інтереси громад. Адже, як ніхто знаю та розумію всі проблеми з середини.     

- Інфраструктурні проекти, дороги Надвірна-Ланчин, Надвірна-Бистриця, місцеві дороги.

Так, в Україні і зокрема на 87 окрузі є проблеми з інфраструктурою. Якщо говорити про дороги державного значення – то вони періодично відновлюються та ремонтуються, щодо доріг місцевого значення – то вони потребують невідкладного капітального ремонту. Зокрема дороги Надвірна-Бистриця, Надвірна-Ланчин (через Красну), Гвізд-Молодків, Росільна-Надвірна, Іваниківка-Монастирчани, Отинія-Середній Майдан, Виноград-Ворона – ці дорожні покриття мені знайомі, адже на кожному з цих об’єктів перебував особисто та розмовляв з місцевим населенням.   Якщо говорити, про кроки які я застосовував то мною було надіслано ряд запитів до Прем’єр-міністра, Міністра інфраструктури України та керівництва Івано-Франківської ОДА щодо стану цих доріг. Також по кожному об’єкту інфраструктури, а це не тільки дороги але й недобудовані школи, дитячі садочки, будинки культури, допомагаю залучити кошти з Державного фонду регіонального розвитку(ДФРР). На сьогоднішній день подано більше десяти проектів, пов’язані з місцевою інфраструктурою на конкурс ДФРР.

 Щодо проробленої роботи, то до прикладу, в минулому році було поновлено фінансування для добудови: Яремчанської ЗОШ - 5 млн. грн, Делятинської ЗОШ - 3 млн.,  у с. Заріччя для добудови шкільного спортзалу - 3 млн. грн., у Богородчанах  дитячий садочок «Сонечко» - 3 млн. грн.

Звісно є над чим працювати, та вже певні кроки зроблено.    

- Як Ви встигаєте усюди?

Якби існував прилад телепортації – став би першим покупцем. Сама основна проблема – це час, точніше його відсутність. Справді, мій день розписаний щохвилинно. Але до рутинної праці мене підготувала робота в органах місцевого самоврядування. Та й до парламенту я ішов не відпочивати.

Кожного тижня, після роботи у Верховні Раді України, приїжджаю на округ і провожу зустрічі з громадянами у суботу та неділю. Кожного дня до мене надходять звернення і кожен є почутий.

Тут безперечно допомагає команда помічників, які моніторять ситуацію на окрузі, знаходяться так би мовити в авангарді. Та найбільше стимулює до роботи підтримка сім’ї та близьких – без надійного тилу неможливо було б стільки часу приділяти роботі.

- Часто люди йдуть до депутата із особистою проблемою: просять грошей, захисту, справедливості. Чим Ви можете допомогти таким людям?

Якось про таке, не люблю  говорити… Так, люди часто звертаються до мене за допомогою. І я роблю усе, що в моїх силах. Та все залежить від того, з яким питанням звертаються. Коли просять грошей – даю те що можу, оскільки я не маю благодійного фонду. Коли звертаються важкохворі – намагаюсь знайти відповідну клініку, домовляюсь про оперування чи іншу медичну допомогу, яку потребує хворий. Щодо захисту  - то завжди є дві сторони, і перш ніж стати на чиюсь сторону завжди ґрунтовно розбираюсь у ситуації.

- Три якості, на Вашу думку, якими повинен володіти законотворець?

Перше  - це відповідальність. Тільки люди, які відповідають за свої вчинки можуть якісно писати закони.

Друге – це професійний досвід. Парламентар має володіти не тільки теорією але й практикою, і мати відповідний досвід у тій чи іншій сфері діяльності.

Третє – критичне мислення. Це вміння  вислухати опонентів та поглянути на ситуацію з різних сторін.

-  Усі добре знають вислів – «Один у полі не воїн». Тож хто з Вами поряд, хто Вам допомагає, хто Ваші однодумці та колеги?

Цікаве питання. Так, у мене дійсно сформувалась команда професіоналів, яка мені допомагає. Це люди, яким я довіряю, які мають відповідний досвід. І за це я їм вдячний.

- Як Ви відпочиваєте після важких політичних буднів? Ваш рецепт релаксу?

 «А спокій мені тільки сниться…» - від політичних буднів відпочивати не можливо. Адже робота народного депутата України таких канікул не передбачає, і навіть у вихідний день доводиться працювати. Та мабуть, найбільший відпочинок для мене – за сімейним столом, під час розмови з рідними.  Коли випадає вільний час, люблю прогулянки з дружиною місцевими горами, періодично ходжу пішки до Манявського монастиря.  Велопрогулянки до Погоні чи Зарваниці – дають мені духовне розвантаження. Також, коли є можливість відвідую місцеві  матчі з футболу. Люблю спорт. А  ще  ходжу до церкви. Саме у щирій молитві, разом з усіма рідними та близькими мені людьми набираюсь сил, на увесь робочий тиждень.

- І на завершення, побажання мешканцям Надвірнянщини, Богородчанщини,  Коломийщини та Яремчанщини а також читачам газети «Життя Прикарпаття» від народного депутата України Зіновія Андрійовича.  

Сьогодні усім українцям бажаю перш за все миру. Як у нашій державі, так і в кожному домі. Зважених рішень, тільки позитивної енергії, подальших успіхів та нових досягнень. Нехай щастя прийде у ваші оселі, здійсняться усі мрії та плани. Натхнення у важкій повсякденній праці, віри в майбутнє нашої процвітаючої Батьківщини.

Спілкувався Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

Share