УкрПрофСила крокує Прикарпаттям

21 грудня 2019 року в місті Івано-Франківськ на Прикарпатті створено Івано-Франківську обласну організацію Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій. Більшість присутніх на установчих зборах – представники відомих в області волонтерських та громадських організацій, учасники АТО та Революції Гідності, кожен з яких уже має досвід успішного вирішення окремих соціальних питань. Об’єднання у Профспілку для них – це можливість отримати додаткові важелі впливу на владу у розв’язанні важливих соціальних питань.

 

Установчі збори відбулися в будинку Ради профспілок Івано-Франківської області. Головував на установчих зборах Михайло Ноняк, який очолює Всеукраїнську Профспілку військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій.

У своєму зверненні до учасників установчих зборів він наголосив: « Ми – нація воїнів, а не тільки хліборобів, як це десятиліттями намагалися нам довести. Ми знайшли в собі сили, щоб мобілізуватися і підняти нашу армію до рівня вартої поваги сили. Так, в країні ще багато проблем: і не достатнє матеріально-технічне, і соціальне забезпечення. Подекуди і в суспільстві немає розуміння того, чим ми завдячуємо кожному воїну, волонтеру, учаснику Революції Гідності . Саме тому ми об’єднуємося. Об’єднуємося, щоб захистити не на полі бою (там вони герої), а в правовому полі кожного воїна, учасника бойових дій, рідних і близьких вояків, і живих, і полеглих, від байдужості, свавілля чиновництва і забюрократизованості процедур реалізації права кожного воїна на гідне життя».

У зборах взяли участь понад тридцяти делегатів. Вони обрали голову Івано-Франківської обласної  організації Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій, двох заступників, членів ради та членів контрольно-ревізійної комісії.

У кожного із керівників та членів  Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій, за плечима  неймовірно цікаві і захопливі історії зі своїми труднощами, маленькими і великими перемогами і поразками. Історії волонтерства, участі у бойових діях, які поклали відбиток у мирному житті, боротьби з чиновницьким свавіллям.  Вони не звикли зупинятися на досягнутому, перелічувати досягнення. Вони – люди дії. Саме такі люди об’єдналися та створили Івано-Франківську обласну організацію Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій.

Головою Іван-Франківської обласної організації УкрПрофСили було обрано Мирона Забарила. У своєму виступі він зазначив: «Тут мало не в кожній родині чекають з війни воїна: сина, батька, чоловіка, брата…..Тому про проблеми учасників бойових дій знають не з розповідей. І їх вирішення – це частина повсякденного життя для багатьох. І дуже часто це перетворюється в тривалий і виснажливий процес боротьби із бюрократичною системою. Це коли боротися поодинці. Сьогодні, на жаль, в середовищі атовців, волонтерів, учасників Революції Гідності, громадських активістів, панує розбрат та непорозуміння між собою, що є наслідком значних проблем, які дуже важко вирішувати власними силами. Об’єднатися в профспілку – це використати системний підхід до вирішення більшості з них» , – таме так вважає Мирон Забарило  очільник  Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій.
 

Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

Share