8 кандидатів в «одне крісло» голови Пасічнянської ОТГ: про що говорили та що обіцяли під час зустрічі з виборцями

На голову Пасічнянської ОТГ балотуються навіть сім'ями. За гетьманську булаву боротимуться 7 козаків і одна козачка. Виборча комісія організувала представлення кандидатів і громади сіл мали змогу ознайомитися з виборчою програмою та «пакетом обіцянок». Активною в питаннях економічного розвитку та конкретних дій майбутнього голови була громада села Пасічна. Серед запитань можна було почути й поради. Мешканці потенційної об’єднаної громади охоче цікавилися баченням розвитку населених пунктів вирішенням основних проблемних питань. Коротко про «меседжі» кандидатів.

 

Кандидатка від «Слуги народу» Іванна Бабій озвучила як головну проблему - ремонт доріг. Правда, методи її вирішення так і не змогла назвати. Аргументувала необхідністю написання звернень до керівництва РДА та ОДА. Хоча після об'єднання, ОТГ переходить на прямі відносини з урядом і звертатись до обласних та районних адміністрацій буде не ефективно.

Микола Бенюк був без батька Василя Бенюка, теж кандидата на голову ОТГ. Своє рішення піти з високооплачуваної посади на голову ОТГ мотивував великим бажанням зробити життя в громаді кращим. Однак, так і не сказав як це зробити... Опирався на грантові проекти, але не зумів назвати жоден з них. Варто зазначити, що село Пасічна є на сьогодні перспективною туристичною локацією і цілком може претендувати та грантові кошти. Крім того, на питання за кого віддасть свій голос кандидат «за батька чи за себе», то звісно відповів останнє. Ну не буде ж розпорошувати голоси, тільки «за себе».

Змістовний виступ з баченням вирішення проблем громади продемонстрував Андрій Гунда. Варто зазначити, що єдиний кандидат, в якого розміщені рекламні біг-борди з агітацією, що й викликало чимале обурення в мешканців. Адже, така агітація не з дешевих. Андрій Гунда - депутат районної ради від ПП «Воля», проте на посаду голови балотується як самовисуванець. Чи цурається політсили, чи це передвиборчий хід можна тільки здогадуватися...  Емоційні запитання дещо вибили з колії кандидата. Він переходив на особистості і навіть назвав вартість однієї «Біблії», які роздавав попередньо в церкви. Буцімто за 1200 гривень не кожен може придбати «Святе Письмо», але варто зазначити, що пожертви на храм однієї людини часто складають і значно більшу суму. Із зали звучали питання з приводу причетності до махінацій із землею та дружніх відносин з керівництвом НГВУ. Хоч і на підвищеному тоні, але Андрій Гунда все ж завершив свій виступ, звинувативши членів Ради Старійшин села Пнів у неприязні до нього.

Бути ґаздами на своїй землі та повернути кошти в громаду закликав у своєму виступі кандидат на посаду голови ОТГ від ВО «Свобода» Василь Сенатович. Основним надходження в бюджет вважає податки з надр, тому першою необхідністю вважає налагодження комунікації з діючими нафтовими, газовими підприємствами. Адже, цехи з видобутку нафти й газу, що працюють на території ОТГ, зареєстровані в іншій місцевості. Оскільки податки сплачуються за місцем реєстрації, громада втрачає чималі кошти. Василь Сенатович, як депутат обласної ради розповів про свою депутатську роботу, залучені на округ кошти та представив присутнім своє бачення розвитку ОТГ. Звернув увагу на екологічні проблеми, розвиток спорту, національно-патріотичне виховання молоді. Про свою підприємницьку діяльність зауважив, що сімейна справа започаткована в 2000 році, а це ресторанний бізнес, який на сьогодні зареєстрований на дружину.  Чому на дружину, а не на себе поясню тим, що був активним учасником Революції Гідності, перебував на сході держави в 2014-15 р. в складі добровольчого батальйону ОДЧ «Карпатська Січ», активний волонтер і націоналіст. Тобто, як вважає кандидат в умовах неоголошеної війни і політичної нестабільності в державі, його активна націоналістична позиція може призвести до цькування з боку органів влади. Тому сім'я повинна бути хоча б матеріально захищеною.

300 гривень пенсіонерам з мінімальною пенсією обіцяє добавити при обранні головою ОТГ кандидат Микола Сенатович. Він впевнений, що 8 млн. гривень щороку реально спрямувати на такі от надбавки. Микола Сенатович - депутат районної ради обраний за списком «Радикальна партія Олега Ляшка», але позиціонує себе як самовисуванець. Каже, що не підтримує Олега Ляшка, а й справді кого ж підтримувати, де тепер Олег Ляшко?) Крім того кандидат вже от 6 років працює в ГО «Антикорупційне бюро України», на жаль гучних справ по викриттю корупції за час діяльності даної громадської організації не відбулося. Мабуть корупцію в Україні вже викорінили. Розвиток спорту бачить, через представлення команди з баскетболу на обласному рівні, бо сам є головою «Федерації баскетболу в Надвірнянському районі».

Виготовити печатку за 300 днів каденції майбутнього голови ОТГ пообіцяв кандидат на посаду голови самовисуванець Тарас Юрчило. А все тому, що за його словами часу для реальних справ недостатньо. Себе представив зі сторони справжнього екоактивіста, будучи депутатом Пнівської сільської ради за 4 роки очистив Пнів від сміття. Запевняє, що сам вивіз понад 400 тонн. А ще «освітив перед новим роком вулицю». Був одним із ініціаторів створення Пасічнянської ОТГ, і вирішив йти на голову, бо дивіденди у фейсбуці зібрав інший ініціатор-кандидат, натомість його не згадали. «Колишні друзі» стали теперішніми опонентами.

Кому ж довірять булаву голови Пасічнянської ОТГ мешканці сіл Битків, Пнів і Пасічна стане відомо вже після проведення виборів 22 грудня. А поки залишається проаналізувати діяльність кожного з кандидатів. Адже, голова громади повинен бути не тільки господарником, а й вмілим організатором роботи в громаді всіх відповідних служб, відділів та організацій. Голова громади - це комунікатор та керівник, на плечі якого ляжуть не тільки економічний розвиток, а й якісне надання освітніх та медичних послуг. За менш як 300 днів у світі народжується нове життя, тож цілком реально створити нову потенційно успішну громаду. Бажаємо виборцям не помилитися, бо Ви обираєте власне майбутнє!

 

Член Національної Спілки Журналістів України

Львівської обласної організації

Вікторія Торес

Share