Похотливий нардеп «ЗЕ-волохань» зганьбив себе, свою сім’ю, парламент та країну ?

 

Нещодавно на шпальтах світових та українських видань з’явилась інформація про те, що депутат ВРУ представник ЗЕ-команди  Богдан Яременко під час засідання Верховної Ради України, перебуваючи безпосередньо у робочому кріслі, домовлявся про інтимну зустріч за гроші з дівчиною з пониженою соціальною відповідальністю. Через деякий час скандальний нардеп Яременко відзначився ще однією витівкою в сесійній залі Ради: під час засідання він милувався дівчатами на сайті для знайомств Tinder. Після скандального викриття його дій журналістами  Яременко підтвердив, що інтимна переписка про надання секс-послуг була в його телефоні. Водночас повідомив, що вона була сфабрикована ним же. Але журналісти , з'ясувавши, що  Богдан Яременко задовго до цього зареєструвався в соцмережі для знайомств.

Соцмережі відреагувала мемами і насмішками на секс-листування "слуги народу". Незабаром були опубліковані переписки Яременка з іншими дівчатами. Зарубіжні ЗМІ теж відреагували на витівки похотливого ЗЕ-нардепа.   Англомовна ВВС  випустила статтю про пікантний скандал пана Яременка і описала всю цю історію: з його коментарями, з його погрозами саме  щодо журналістів. У статті  висловивлена  думка, що коли не буде дій самого пана Яременко піти у відставку чи президент України не вплине на те, щоб пан Яременко пішов з партії і пішов у відставку, як голова Комітету, як народний депутат, то негативні  наслідки для України потім  поглибляться”. 

В результаті імідж України зазнав репутаційних втрат. Але ці події, аж ніяк не вплинули  на самооцінку самого нардепа Богдана  Яременка, який очевидно  так і не второпав , що своїми «сашнями» з повією зганьбив  себе, свою сім’ю, парламент та країну. Так похотливий нардеп «ЗЕ-волохань»  з трибуни парламенту вдався до нападів на ЗМІ,  вимагав відповідальності від трьох до семи років для  журналістів за оприлюднення його листування.  Хочеться запитати в українського народу – кого Ви обрали ? Невже українське суспільство дозволить залякувати журналістів,  які показали хто насправді ховається за депутатським мандатом.  Невіглас очевидно навіть не догадується,  що  є рішення Конституційного Суду від 2012 року, де чітко визначено, що ті громадяни України, які є представниками влади, вони не підлягають під норму Конституції і статтю 163 Кримінального кодексу, яка захищає їхні права на особисте листування. У цій ситуації найгірше те, що Богдан Яременко не звичайний  ЗЕ- депутат, аголова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Коментуючи «секс-скандал», який розгорівся у ВРУ, голова фракції «Слуга народу»  Давид Арахамія заявив: "Я вважаю, що є три шляхи вирішення цього питання. Перший шлях – пан Яременко йде з посади голови комітету. Другий шлях більш суворий – пан Яременко йде із фракції. Третій шлях зовсім суворий – пан Яременко складає мандат. Три можуть бути потенційні рішення. Не може бути такого: давайте зробимо вигляд, що нічого не було".

Але наслідків і досі жодних немає для представників ЗЕ-команди, складається враження , що їм «море по коліна»,  але до яких наслідків призведе вседозволеність і безкарність ЗЕ-команду. Згадаймо початок роботи ВРУ цього скликання першими на ганебному «кнопкодавстві» впіймались двоє  «слуг народу» і покарання жодного. Далі скандал з провалом в Комітеті з податків і фінансів законопроєкту з оціночної діяльності, коли частина депутатів “Слуги народу” звинуватила своїх колег по фракції в тому, що ті взяли гроші за неголосування, продовжує розвиватися.

Керівництво фракції захотіло перевірити депутатів на детекторі брехні, а Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже оголосила, що починає кримінальне провадження за фактом можливої корупції серед депутатів. І знову покарання жодного. Все перетворилось у дешеве шоу «чи то для лохів, чи то для недоловів, чи зовсім не лохів». Одним словом, може комусь весело, але більшості українців стає просто страшно від можливої перспективи кінцевого результату цього шоу.  За деякими даними, це всього лише вершина айсберга суперечностей усередині президентської політичної сили. Її роздирають на частини відразу кілька впливових груп в Зе-команді, які воюють за економічний вплив і контроль над фінансовими потоками. В цілому подібний хід подій – поганий симптом для Слуг Народу, чия фракція різношерста, а, значить, високий ризик дестабілізації і розколу в умовах, коли розбіжностей досталь. Все це в близькому часі може призвести до глибокої кризи у владі і негативно відбитись на кожному українцю.

Святослав Гордоцький

 

 

Share