Сесія з гіркуватим присмаком

Нещодавно, в місті Яремче відбулося виїзне засідання 32-ї сесії Івано-Франківської обласної ради, присвячене питанням стану та розвитку фізичної культури і спорту на Прикарпатті.   Перед початком пленарного засідання депутати облради оглянули об’єкти спортивної інфраструктури на території Яремчанської міської ради. Зокрема, побували в Микуличинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Опісля депутати переїхали у Ворохту, де оглянули стан гірськолижних трамплінів. Як повідомив начальник управління спорту обласної державної адміністрації Орест Оклієвич, стан трамплінів залишає бажати кращого, але оскільки вони перебувають у приватних руках, спрямувати кошти на покращення їхнього стану немає можливості. По завершенні огляду об’єктів спортивної інфраструктури мало розпочатися пленарне засідання 32-ї сесії обласної ради. Однак, депутатів облради зустріли мешканці Яремчанщини, які вийшли на акцію з метою захистити цілісність майбутньої Яремчанської ОТГ з однієї сторони  та з іншої – представники двох населених пунктів Ворохти і Татарова, які виступили з вимогою про своє право на самовизначення. Представники Ворохти і Татарова висловили бажання на базі своїх населених пунктів утворити окреме «маленьке» ОТГ тільки щоб без Яремча.

Дане прагнення йде в розріз з перспективним планом створення ОТГ затвердженим сесією Івано-Франківської обласної ради. В даній ситуації каменем спотикання є село Татарів, яке географічно розташоване в середині майбутньої Яремчанської ОТГ територіально розділяючи місто Яремче та село Микуличин з селами Яблуниця і Поляниця, які готові утворити об’єднану громаду з центром в Яремчі. Хто вирішив внести камінь роздору в життя Яремчанщини, достеменно не відомо. Голова Ворохтянського органу місцевого самоврядування участі в акції не брав. Роль «першої скритки» виконував Татарівський сільський голова Олег Дзем’юк, який логічно обґрунтувати бажання розколоти майбутню Яремчанську ОТГ не міг. Його аргумент – хочемо, бо маємо право – почуйте нас! Жодних фінансово-економічних обґрунтувань спроможності об’єднання Ворохти і Татарава сільський чиновник Олег Дзем’юк доступно пояснити не міг.

На відміну від ініціаторів розколу майбутньої Яремчанської ОТГ, Яремчанський міський голова чітко висловив та обгрунтував свою позицію. Очільник Яремчанщини наголосив, що теперішня територія Яремчанської міської ради – єдина інфраструктурна система, яка стабільно функціонує і забезпечує життєдіяльність населених пунктів території Яремчанської міської ради. Європейський досвід свідчить, що самодостатніми громадами є великі ОТГ з необхідною кількістю установ: медичних, комунальних, освітніх, культурних, які забезпечують повноту надання послуг населенню.

В даній ситуації об’єднання Ворохти з Татаровом позбавить можливості сіл Яблуниці та Поляниці утворити самодостатню ОТГ з центром в місті Яремче. Але ініціаторів розколу майбутньої Яремчанської ОТГ очевидно не цікавить бажання мешканців сіл Яблуниці і Поляниці, які у разі здійснення намірів «розкольників» та через відсутність сумісних територіальних меж втратять своє право утворити самодостатню Яремчанську ОТГ.

Після заслуховування сторін про «єдність» та «розкол» сесія облради розпочала свою роботу. На сесійному засіданні основну увагу депутати присвятили обговоренню стану та перспектив розвитку фізичної культури і спорту на Прикарпатті та внесли зміни до обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2021 роки в частині утримання і фінансування обласного комунального підприємства “Хет-трик Арена”. Водночас були внесені зміни до обласного бюджету на 2019 рік, а також до рішень обласної ради “Про розподіл коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2019 рік” та “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2019 році”. Разом з цим депутати внесли зміни до двох обласних програм, призначили керівників чотирьох обласних освітніх закладів.

Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

 

 

 

 

 

 

Share