В столичних кінотеатрах пройшов прем’єрний показ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

В столичних кінотеатрах пройшов  прем’єрний показ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

Голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк прокоментував подію, що днями відбулася в Києві.

«Символічно, що саме, 29 серпня, в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, в столичних кінотеатрах проходить прем’єрний показ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас».
Волею Господа історія українського народу – це історія визвольних змагань за право, живучи на власній землі, творити власну історію, спілкуватися рідною мовою, шанувати споконвічні звичаї і традиції, сповідувати релігію славних предків.
Це історія як величних перемог, так і пекучих поразок із втратами і героями, яких не маємо права забути, чиї імена маємо увіковічнити для прийдешніх поколінь, щоб не забути повік, ЩО є найбільшою цінністю нашого народу.
Та найбільш болючою раною українців, яка кровоточить щодня, є війна, яку зазвичай так не називають, та яка щодня збирає свою криваву данину на сході України.


Саме 29 серпня 2014 року ввійшло в історію України ще одним сумним спомином про звитягу мого народу і підступність ворога.
Навесні 2014, коли армія була слабкою, керівництво країни розгубленим, а ворог озброював колаборантів на сході України, зухвало заявляючи «іх там нєт», люди, різних професій, здебільшого, не військові, такі різні, але об’єднані тим, що їм було «нє какая разніца», створювали добровольчі батальйони і йшли боронити рідну землю, бо інакше не могли.
Звитяга і почуття власної правоти компенсували відсутність професійних навичок ведення війни. Вони здобували перемогу за перемогою, відвойовуючи кілометр за кілометром захопленої ворогом рідної землі. І здавалося, що вже і Донецьк відвоювати до снаги… Аж тут ворог, не маскуючись, застосував проти них регулярні війська. Так невеличкий Іловайськ став пасткою для цих звитяжців.
А потім були домовленості між Україною і Росією про те, що оточенцям буде дозволено вийти.
І 29 серпня 2014 року світ вкотре переконався, що угоди з Росією не варті й паперу, на якому написані….
Сумно тільки, що таку високу ціну за це заплатив мій народ, Україна.
Пам’ятаймо про це завжди. Во славу загиблих, в ім’я живих!
Саме тому так важливо розповісти про цю сторінку історії України якомога більше людям.
Всеукраїнська профспілка військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій, яку я очолюю, забезпечила сьогодні можливість інвалідам АТО, курсантам Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідати прем’єрний показ фільму в кінотеатрі «Київська Русь».
Для них це, в першу чергу, можливість живого спілкування один з одним. Саме так народжуються традиції, варті наслідування. Тільки плечем до плеча з тими, хто пройшов це пекло і вижив, назавжди закарбувавши в серці імена тих, хто зостався там назавжди, народжується зв’язок поколінь, відчувається єдність кожного з усім народом. Народом, якого не скорити нікому і ніколи!
Перемоги нам усім! Остаточної і безповоротної!», - підсумував Голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк .

 

Share