В Надвірній відзначили День Державного Прапора України

 В Надвірній відзначили День Державного Прапора України

 23 серпня громада міста Надвірна в черговий раз, стверджуючи єдність та непохитну віру у сильну та вільну Україну, об’єдналась під своїм найбільшим жовто-блакитним стягом, який уособлює нашу незалежність, наш дух, нашу честь і нашу славу, віру у мирне майбутнє нашої держави.

23 серпня в Надвірній відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України за участю представників влади, делегації з наших міст-побратимів, учасників російсько-української війни, учасників національно-визвольних змагань ОУН-УПА, рятувальної служби, працівників правоохоронних органів, вихованців НСОУ Пласт станиця Надвірна, Прикарпатського військово-спортивного ліцею, керівників та колективів підприємств, установ та організацій, представників громадських організації та мешканців міста.

 

Заходи розпочались традиційною урочистою ходою від будинку «Просвіти» до пам’ятника Великому Кобзареві. Почесну місію підняття Державного Прапора України на майдані Шевченка виконали курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею.

Пізніше урочистості продовжились на території Пнівському замку, під час яких відбулось відкриття етнофестивалю «Дженджур Фист».

Представники влади та організатори фестивалю, зокрема новообраний народний депутат України Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук, в.о. міського голови Тарас Пекарський та виконавчий директор Івано-Франківського РВ Асоціації міст України Юрій Стефанчук привітали учасників і гостей фестивалю з Днем Державного Прапора України: «Для кожного українця Державний Прапор є однією із найвищих національних святинь. Під жовто-блакитним стягом боролися за українську національну ідею, виборюючи свободу своєї держави, не одне покоління Героїв, поклавши на вівтар незалежності найдорожче – життя. Наш обов’язок – завжди пам’ятати та вшановувати тих патріотів краю, котрі стояли біля витоків Незалежності на території Надвірнянщини. Саме завдяки їхньому героїзму вперше на теренах Надвірної піднято синьо-жовтий прапор під час велелюдного віче на Пнівському замку 24 вересня 1989 року». Організатори фестивалю також подякували всім причетним до проведення фестивалю.        

  Під час урочистих заходів з нагоди відзначення Дня Державного Прапора нагороджено відзнаками, пам’ятними медалями, подяками та почесними грамотами  Надвірнянської РДА, районної та міської рад учасників російсько-української війни, родичів наших Героїв, громадських діячів та представників трудових колективів Надвірнянщини за вагомий особистий внесок у становлення української державності, активну громадську позицію, соціально-економічний розвиток та сумлінну працю на благо громади та всієї держави.

Також Юрій Стефанчук вручив подяки Надвірнянській міській та районній радам, Надвірнянській РДА та ГО “Мистецька агенція “Фист” вручив подяки за реалізацію проекту «Проведення на території замку Куропатви (Пнівський замок XV століття) в м.Надвірна етнофестивалю «Дженджур Фист».23

Share