ДО ФРАНКІВСЬКА НА “КУБОК ЄДНОСТІ” З ФУТБОЛУ З’ЇХАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА

З 4-го по 7-ме липня Івано-Франківськ приймав міжнародний турнір з футболу в українській діаспорі “Кубок Єдності-2019”. Три  дні поспіль   змагались   команди , які представляли Українську діаспору з шести країн світу – США, Ізраїлю, Іспанії, Естонії, Чехії та Польщі. Урочиста церемонія відкриття турніру відбулася у четвер, 4-го липня, на Міського центральному стадіоні “Рух”.  Матчі турніру проходили на трьох стадіонах – “Рух”, “Хет-Трик Арена” та стадіоні приміського села Крихівці.

 

За словами голови Української Всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, за кордоном кубки діаспори відбуваються вже сім років, а цього року його вирішили привезти до Івано-Франківська.

Співорганізатор Михайло Петруняк розповів,  що участь у цьогорічному турнірі взяли  команди з США, Ізраїлю, Іспанії, Естонії, Чехії та Польщі, які змагалися впродовж чотирьох днів на стадіонах «Рух», «Хет-Трик Арена» та стадіоні в с. Крихівці. “Це перший наш такий кубок. Оскільки відпустки здебільшого припадають на червень – липень ми вирішили проводити турнір саме зараз. Також у рамках турніру було проведено бізнес-форум задля напрацювання зв’язків із підприємцями Прикарпаття, України та тих країн, які брали  участь у Кубку Єдності-2019. Хоча інвестиційний клімат в Україні не зовсім дозволяє це робити”, – зазначив Михайло Петруняк.

За словами організаторів, всі команди приїхали до Франківська за свої кошти. Загалом у складі делегації 200 осіб. У вісьмох командах братили  участь українці із 15 країн.

Представник США Тарас Гуйда зауважив, що на матч-відкриття приїхала також юнацька команда з Чикаго та дитячий танцювальний колектив з цього ж міста.

Віцепрезидент команди ветеранів ФК “Прикарпаття” Олег Раденський запевнив, що футбол об’єднує всіх українців, де б вони не жили.  

Фінал  “Кубока Єдності-2019”  відбувся  7-го липня на стадіоні «Рух» в Івано-Франківську . Переможцем змагань стала команда української діаспори з Іспанії.  В урочистому закриті  змагань взяв участь Івано-Франківський міський голова Руслан Марцинків.

Всеволод Кисілевський

Share