«І я». Не остання людина з Яремча хоче розпоряджатись тим, що до неї не належить

 

В українському побуті часто можна почути вислів «стати на граблі». Він як ніколи влучно підходить до характеристики  «не останніх людей в Яремчі», принаймні так себе іменувала депутат Яремчанської міської ради Віра Галайко на нещодавно проведених громадських слуханнях з приводу ремонту об’їзної дороги в місті Яремчі.  Це питання важливе для Яремча, оскільки коштів у міськом у бюджеті є недостатньо для фінансування такого дороговартісного проекту, була створена ініціативна група і це питання було винесено на розгляд Івано-франківської  ОДА. Для вирішення цього питання громадські активісти міста Яремча доклали чимало зусиль.  У Івано-Франківській ОДА представляв ініціативну групу член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко.

Завдяки спільним зусиллям  були проведені консультації з головою Івано-Франківської ОДА Олегом Гончаруком про виділення коштів для ремонту дороги по вулиці Степана Бандери в місті Яремчі. У результаті аргументованих пояснень та обґрунтувань щодо необхідності ремонту цього автошляху голова Івано-Франківської ОДА видав розпорядження про виділення 14 мільйонів гривень на капітальний ремонт вищевказаної дороги. Також нещодавно завдяки налагодженій співпраці з Івано-Франківською ОДА було виділено кошти на перекриття даху Яремчанської центральної лікарні. Результат є, дах перекрито. Варто зауважити, що всі ці кошти виділені не з  яремчанського міського бюджету. Це допомога від держави на відновлення інфраструктури міста і розповідати, як, кому, що і коли робити не належить до компетенції місцевих «не останніх людей у Яремчі». Реалізація цього проекту належить до компетенції «Укравтодору», який визначить виконавця робіт та дату початку ремонту.  Але не все так «гладко». Є в Яремчі люди, які дуже хочуть приписати собі чужі заслуги і додати своє « і Я». Мова йде  про яремчанську невгамовну активістку Віру Галайко, яка дуже полюбляє з будь-якого приводу здіймати «бурю в склянці води», щоб показати свою причетність до будь чого, щоб «піаритись», адже наближаються чергові місцеві вибори. Отже треба показати своє « і Я» на жаль,  не розуміючи, що не в  її компетенції розповідати коли, кому, що і як робити. Весь цей дешевенький «піар» Віри Галойко нагадує історію,  яку нам батьки розповідали у дитинстві про Івасика, який дуже полюбляв додавати своє « і я». Дозволю собі пригадати Вам повчальну історію : «… куди ідеш тату ? В ліс. Івасик : і я. Що будеш робити тату ? - Збиратиму жолуді. Івасик : «і я»  Що будеш робити з ними ?» - Дам свиням і вини будуть їх їсти» Івасик : «і я». На мою думку дуже повчальна історія можливо пані Галойко її не чула, або була неуважною і тепер у Яремчі є «і Я».

Краще було би, щоб «не останні люди в Яремчі», серед яких є депутати міської ради, нарешті вивчили Регламент міської ради, закон «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та усвідомили, що належить до їхньої компетенції, а що - ні, і врешті заспокоїлися. Задумались куди вони витрачають майже три мільйони гривень з міського бюджету , так звані депутатські квоти по сто тисяч на кожного депутата в рік. Усі добре пам’ятають схожу ситуацію за участі «не останньої людини в Яремчі», депутата міської ради Віри Галайко щодо ремонту вулиці Петраша. Тоді  завдяки «горе добродіям» були зупинені роботи з ремонту дороги, і тільки завдяки титанічним зусилля депутатів обласної ради та міського голови техніку було повернуто і дорогу відремонтовано. А причина тоді була банальна:  «добродіям» не сподобалося, що ремонт вулиці розпочали не з того кінця. І зараз у випадку з об’їзною ситуація схожа. На жаль, немає розуміння, що кошти на реалізацію цих проектів державні, а не місцевого бюджету і визначають правила структури, яким належать розпорядчі функції. І не потрібно «тявкати» всілякого роду нісенітниці про ліквідацію відділу інвестицій в Яремчанській міській раді, адже витрати на утримання відділу та ремонт дороги неспівставні, тим більше, що відділ працює над проектами результативно й залучає інвестиції. Краще би «не останні люди з Яремча» зайнялися питаннями:  чому в Яремчі не виконано бюджет 2018 року,  чому майже за п’ять років не створено громадську раду, яка має контролювати дії місцевої влади, на яких підставах секретар Яремчанської міської ради пролобіював для себе виділення земельної ділянки з подальшою реалізацією мешканцям Івано-Франківська – усе  це компетенція депутатів та громадських активістів. Не потрібно псувати, те що й так добре, і що приносить корись громаді міста. Невже забули, як  «наступили на граблі» у випадку з ремонтом вулиці Петраша, і скільки зусиль довелося докласти, щоб вулицю відремонтувати? Помилки треба враховувати, а не повторювати знову й знову.

Всеволод Кисілевський

 

 

 

Share