Прес-конференції начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василя Гнатюка на тему: «Триває кампанія декларування доходів»

Прес-конференції начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області  Василя Гнатюка  на тему: «Триває кампанія декларування доходів»

Залишилось менше місяця для декларування громадянами доходів, одержаних упродовж 2018 року.

Нагадуємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

 - доходів не від податкових агентів. До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, та інші;

 

 - доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

 - іноземного доходу;

 - та в інших передбачених Кодексом випадках.

 Звертаємо увагу, у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані подавати декларацію.

Так, включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори зобов'язані отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (пп. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

 Хочу зауважити, що подання громадянами декларацій — це не лише конституційний обов’язок перед державою, а й ознака поваги до співгромадян. Адже надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих доходів є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів. Кожен з декларантів робить внесок у розвиток свого міста чи села, сприяє фінансуванню важливих соціальних програм.

 Нагадаю, що декларацію подають не лише з метою декларування доходів, а й для того, щоб скористатися правом на отримання податкової знижки.

Крім тих випадків коли громадяни подавали декларацію з метою отримання податкової знижки, нам привичних, за навчання, за іпотечне кредитування, за страхуванняя життя, Звертаємо увагу, у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які мають право подати декларацію.

 На користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 Кодексу).

 Водночас нагадую, що цьогорічна деклараційна кампанія триває до 1 травня. Подати декларацію необхідно до податкової інспекції за місцем реєстрації. Для цього створено сприятливі умови для обслуговування кожного декларанта. Бланки декларації та консультації фахівців щодо її заповнення можна безкоштовно отримати у Центрах обслуговування платників. Тим, хто бажає подати декларацію в електронному вигляді, рекомендую скористатися сервісом «Декларування он-лайн» на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

 Хочу зауважити, що подання громадянами декларацій — це не лише конституційний обов’язок перед державою, а й ознака поваги до співгромадян. Адже надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих доходів є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів. Кожен з декларантів робить внесок у розвиток свого міста чи села, сприяє фінансуванню важливих соціальних програм.

Шановні громадяни, заздалегідь декларуйте свої доходи, не відкладайте заповнення і подання декларації на останній день!

 

Станом на 01.04.2019 –декларантами подано 71 обовязкову декларацію та ними задекларовано майже 5 млн.грн.(4985,5 тис.грн.).

Із задекларованих доходів буде сплачено 235,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 19,6 тис.грн. військового збору.

Громадяни в основному декларували:

- спадкування, дарування, продаж рухомого та нерухомого майна;

- отримання додаткового блага;

- здавання в оренду власного нерухомого і рухомого майна.

 

Також, громадянами подано 255 декларацій з метою отримання податкової знижки, їм відшкодовано 78,3 тис.грн. В основному подані декларації стосуються відшкодувань плати за навчання у навчальних закладах.

Share