Велич генія українського народу – Тараса Шевченка

Велич генія українського народу – Тараса Шевченка

Цього року ми вшановуємо 205-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

Творчість великого Кобзаря належить до вічно живих явищ, які не спиняються на тій точці, на якій застала їх смерть, але далі розвиваються вже в свідомості суспільства. Важко переоцінити роль Шевченкової спадщини у розвитку не тільки культурної, а й соціальної та національної свідомості українського народу. Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини. Його думи, його пісні, його боротьба за світлу долю української нації були думами, піснями і боротьбою мільйонів. 

 

Поет від Бога, творчість якого увібрала в себе дух, характер і прагнення народу. Шевченко залишив у спадок безсмертного «Кобзаря», який став еталоном української поезії. Його Кобзар – це книга, створена горем і сльозами, гнівом і надією. У кожному домі, у кожній родині живе мудре, та пророче слово нашого Кобзаря.

Все життя Шевченко боровся за справедливість, за свободу, розуміння якої виходило за межі вузького визволення людей від кріпацтва, від поневолення та національного визволення України з-під гніту Росії. В кожному вірші безсмертного „Кобзаря” Тарас Григорович розкриває душу українців, їх життя, прагнення.

Велич Шевченка полягає в тому, що він зумів повернути нам свою національну гідність і необхідність боротися за відновлення незалежної Української держави. Його безмежна любов до українців і України проявлялася в тому, що він навчав і переконував нас про можливість щасливого життя тільки в своїй незалежній державі.

Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість  Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться  український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

Наш великий пророк вже понад 200 років веде свій народ від неволі до волі, веде до справжньої сильної країни. Зараз його слово правди, слово віри допомагає нам у боротьбі за волю України.

„Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!”

Ці слова із Шевченкової поеми «Кавказ» завжди кликали до національно-визвольної боротьби не одне покоління українців, було і є духовною зброєю в найважчу хвилину. Пройнялися ними на київському Майдані нескорена Небесна Сотня та тисячі співвітчизників. Вони увійшли в історію початком тривалої боротьби, віддзеркаленням нескореності, мужності і волелюбності нашого народу. У цей нелегкий для країни час нове покоління України черпає натхнення і надію у творчості Великого поета.

Сьогодні, в час, коли на сході країни триває російсько-українська війна, нове покоління борців за волю України черпає сили і мужності, натхнення і надію у творчості Великого поета. Силою духу, глибиною віри та непохитною волею до боротьби, впевненістю та рішучістю, із якою писав Тарас Шевченко свої неперевершені твори були, є і будуть рушійною силою у боротьбі українського народу за волю, справедливість та суверенітет.

Share