Юрій Дерев'янко - аутсайдер президентських виборчих перегонів

Юрій Дерев'янко - аутсайдер  президентських виборчих перегонів

Юрій Дерев'янко - аутсайдер  президентських виборчих перегонів

Нардеп з Прикарпаття Юрій Дерев'янко - один із  кандидатів у президенти з найнижчим рейтингом, але судячи з його декларації не виглядає на жебрака.  Проте гроші не завжди означають високі рейтинги та успішну політичну кар'єру. Наразі Дерев'янко встиг поміняти кількох союзників і зробити своє ім'я  популярнішим і дуже негативним. Тепер він серед аутсайдерів призеденських виборчих прегонів. Його програма отримала назву "Нові можливості". Власне,  для того, щоб українці їх отримали, лідер "Волі" йде в президенти.Перше, що він обіцяє – неоекономіку, яка означає ліквідацію штучних монополій, переведення баз даних на технологію блокчейн та лібералізацію податкової системи.

Також Юрій  Дерев’янко гарантує створення ринку оббігу криптовалют, зниження вартості розмитнення авто до 10% його ціни та виділення 1% бюджету на старт малого бізнесу. Щоб перемогти у війні з Росією лідер "Волі" обіцяє побудувати  боєздатну професійну армію, що буде доповнена резервною.  Вояки  резерву будуть зобов'язані протягом  двох  тижнів впродовж року проходити військовий вишкіл.  Також лідер "Волі" має намір перетворити Україну в цифрову державу. Відверто кажучи його програма схожа на  якусь фантастику з паралельного виміру.

 Але яку мету насправді переслідує Юрій Дерев’янко? Очевидно  кандидує у президенти з єдиною метою – зміцнити свої слабкі позиції скандального політика а, відтак, і позиції партії "Воля" напередодні парламентських виборів, які відбудуться восени  2019 року. Це важливо з огляду на ймовірно хибні політичні рішення, нещодавно ухвалені Юрієм Дерев’янком. Мова йде передусім про коаліцію з ексцентричним і деструктивним Михеїлом Саакашвілі, яка не принесла партії "Воля" нічого, окрім негативу, і зрештою, завершилася розірванням союзу. Союз був тим більше дивним, зважаючи на бажання Юрія Дерев’янка зберігати партію "Воля" як автономне утворення з цим пов’язаний, вочевидь, й вихід із коаліції з "Самопоміччю" одразу після парламентських виборів 2014 року.

Наразі Юрій Дерев’янко є одним із найбагатших нардепів України. Станом на 31 грудня 2017 року журналісти нарахували в нього близько  445 мільйонів гривень. Як говорив сам Дерев’янко, наприкінці першого курсу навчання він вже заробляв по 100 доларів на місяць, що було непоганою сумою на той час (початок 90-х). За кілька років зі своїми партнерами він вже володів кількома компаніями у сферах торгівлі ліками, металом та поліграфії, тому не дивно, що до 1998 року Юрій Дерев’янко встиг стати мільйонером.

Займаючись бізнесом, який невпинно зростає, не можна забувати про "кришу", а найкраща "криша" для підприємництва, як відомо – це політичні зв’язки та впливи. Очевидно, що для цього Юрій Дерев’янко вступає в "Партію промисловців і підприємців України", головою якої був Анатолій Кінах – майбутній "регіонал".

На парламентських виборах 2006 року Юрій Дерев’янко обирався як кандидат від ПППУ, проте в Раду не потрапив. За 4 роки він вирішив замахнутися на меншу посаду – на місцевих виборах обрався до Івано-Франківської облради від партії «Фронт змін». Але в 2012 його та ще одного його соратника  виключити з фракції облради через небажання виконувати рішення партії «Фронт змін».

Після Майдану 2014 року Юрій Дерев’янко, вирішує створити свою власну партію "Воля". Перед парламентськими виборами його політсила вливається в "Самопоміч" Андрія Садового та отримує п’ять мандатів у парламенті. Сам Юрій Дерев’янко проходить в Раду по мажоритарному округу на Прикарпатті з ценртом в місті Надвірна. Але союз "Волі" та "Самопомочі" довго не протримався. За кілька тижнів після виборів Юрій Дерев’янко та частина його партії заявляють про розрив із Андрієм Садовим. Але парламентську фракцію "Самопомочі" не покинув ніхто з п’яти членів "Волі". Один із п’яти, Єгор Соболєв, звинуватив Дерев’янка в плануванні скандалу проти партії  Андрія Садового «Самопомочі» та розкрив нечесні схеми збагачення,  яким займався лідер "Волі". Згодом Єгор Соболєв написав у своєму Facebook, що  Юрій Дерев’янко – "дуже талановитий шахрай, за яким стоїть величезне угруповування з викачування грошей платників податків". За версією лідера "Волі", вони із "Самопоміччю" не поділили мажоритарні округи, де траплялись представники обох партії. Також Дерв’янко звинуватив політсилу Андрія Садового у недотриманні домовленостей та ігноруванні вимог "Волі". Залишившись позафракційним та без частини партії, Юрій Дерев’янко швидко знайшов нового союзника. Навесні 2017 він об’єднює свою політсилу із "Рухом нових сил" Михеїла Саакашвілі. Платформа екс-президента Грузії поглинула "Волю", а Дерев’янко ввійшов до політради партії. Проект Михеїла Саакашвілі позиціонувався як нова амбіційна платформа для об’єднання опозиційних сил. Рух нових сил завзято організовував мітинги та акції, вимагаючи імпічменту Президента, відставки уряду та дострокових парламентських виборів, допоки їх лідер не влип у кілька скандалів. Спершу він незаконно перетнув українсько-польський кордон. До слова, Юрій Дерев’янко йому допомогав, за що потрапив у список "Миротворця". Потім грузина звинуватили в отриманні фінансової допомоги від Курченка (олігарх, який втік з України після Майдану і переховується в Росії). У результаті Саакашвілі позбавили громадянства та вигнали з країни, а "Рухом нових сил" стали керувати Дерев’янко, Галабала та Саквалерідзе.

Ще влітку минулого року  Юрій Дерев’янко казав, що справи в "Руху нових сил" йдуть добре, люди приходять, політсила розвивається і готується до праймеріз та висунення свого кандидата на вибори. Проте під кінець 2018 року він вирішує забрати свою «Волю» з проекту Михеїла Саакашвілі.В результаті розриву відносин з Михеїла Саакашвілі наш герой Юрій Дерев’янко залишив під своїм контролем більшу частину членів  колись спільного політичного проекту "Руху нових сил", адже за ним пішли 19 обласних організацій "Руху нових сил" та 90% депутатів місцевого рівня, які ввійшли до складу "Волі". Наприкінці січня цього року партія «Воля» на з’їзді висунула Дерев’янка у президенти. Тоді на сцені з’явилася голограма нашого героя, яка розповіла, що їй наснився Стів Джобс і сказав зайти в кожен людський смартфон та отримати лайк. Також засновник Apple попросив Юрія Дерев’янка дати людям цифрову державу і щоб вони жили вільно. Приблизно так в Україні відбуваються партійні з’їзди – неодміно має приснитись небіжчик і попросити тебе йти в президенти. Правда, до когось Ісус, а до когось Стів Джобс. 

Як бачимо, шлях до балотування у президенти в Юрія Дерев’янка вийшов тернистий. Він починав з "тушкою регіоналалом" Анатолім Кінахом , далі посварився із " Фронтом змін", потім щось не поділив із "Самопоміччю" і в кінці-кінців кинув Саакашвілі. Окрім всього, його підозрювали в ухилянні від сплати податків через надання неправдивої інформації в деклараціях. Також відомо про причетність фірм Юрія Дерев’янка до втручання в роботу Мін’юсту та отримання грошової вигоди. Позаминулого року його колишній колега  Дроздик закликав ГПУ та НАБУ порушити кримінальну справу проти лідера "Волі" через діяльність його компаній. Інформація про ці ж незаконні дії кандидата в президенти звучали також із уст вищезгаданого  Єгора Соболєва під час конфлікту "Волі" та "Самопомочі". Тепер Юрій Дерев’янко пропонує українським виборцям обрати його  президентом – сумно…

Підготував Святослав Городоцький

( за матеріалами  Facebook)

 

 

 

 

Share