Волонтери Надвірнянщини з Русланом Кошулинським відвідали захисників на передовій

Волонтери Надвірнянщини з Русланом Кошулинським відвідали захисників на передовій

Сотні кілометрів донецького та луганського бездоріжжя, дозвіл зі штабу командування, кілька "реверансів" автівкою на льодовій арені шляху, але все ж надвірнянські волонтери БФ «Свобода Гідність Перемога» виконали покладену на них волонтерську місію і зустрілися з військовослужбовцями, які боронять передові позиції східного фронту.

А поки у ЦВК офіційно реєстрували кандидатом у Президенти єдиного кандидата від націоналістичних сил Руслана Кошулинського, він, спільно з заступником голови ВО «Свобода» Олексієм Кайдою та комбатантом «Легіону Свободи» Олегом Куциним долучилися до Надвірнянського волонтерського екіпажу в складі депутата Івано-Франківської обласної ради голови РО ВО «Свобода» Михайла Іваночка, капелана ОДЧ «Карпатська Січ» о.Василя Довганюка, голови ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олега Туєшина та волонтера, журналіста члена НСЖУ Вікторії Пицюк.

 

Окрім волонтерської місії, Руслан Кошулинський прямував на східну Україну щоб відвідати побратимів, з котрими служив, і з перших уст дізнатися про потреби фронту та кроки, які потрібно зробити для перемоги України у війні. Тож першим місцем зупинки стало місто Сєвєродонецьк, що на Луганщині, де зустрілися з бійцем ОДЧ «Карпатська Січ» (позивний Сандро), який в боях із московитами вратив ногу. Усміхнений захисник тримався мужньо та впевнено, говорили про своє військове і про те, що найбільш турбує ветеранів війни.

В той час надвірнянські волонтери передали гуманітарну допомогу від жителів Надвірнянщини, Коломийщини та Бурштина, а також  від української діаспори бійцям 10 Окремої гірсько-штурмової бригади, зокрема землякам з Надвірнянського району. Крім того необхідні медикаменти доправили для військового госпіталю міста Сєвєродонецьк. На теренах Луганщини волонтери співпрацюють з військовими СІМІС, які тут поширюють українство через співпрацю з цивільним населенням, а також відвідують захисників на передових позиціях.

Гостинно і майже тихо зустрічали волонтерський екіпаж передові позиції Луганської області. Саме в даному підрозділі артилеристів старший сержант Руслан Кошулинський проходив військову службу у 2015 році. Зустріч з побратимами військовими - це перш за все спогади, теплі емоції і розуміння з півслова. Бійці тут непогано облаштувалися на території невеличкого колишнього відпочинкового комплексу. Хоча, навряд чи зараз серед напіврозбомблених будівель цивільна людина впізнала б місце відпочинку. Однак як вдалося поспілкуватися з місцевою мешканкою, це було одне з кращих закладів дозвілля Луганщини. Війна внесла свої корективи і невідомо наскільки часу.

Бог і Україна понад усе! Саме тут на фронті найбільш відчувається цінність цього гасла. Невеличку церкву з неймовірною аурою самотужки облаштували бійці. Один з військовослужбовців писав ікони для молитовного місця. Капелан о. Василь Довганюк провів молитву за цілковиту перемогу наших воїнів, а після волонтери заколядували української колядки.

Недаремно у військових колах говорять: «Артилерія – Боги війни». Витривалі та підготовлені, мотивовані та готові до будь-якої ситуації, про це та про ази артилерії вдалося почути від старшого сержанта Руслана Кошулинського. Його лекцію на основі військового макету всі присутні слухали з роззявленими ротами. Напевне ніхто не замислювався наскільки відповідальною та водночас інтелектуальною є артилерійська служба. Сила та інтелект народжують справжніх артилеристів.

Відзнаки за сумлінну військову службу від вояків російсько-української війни вручили старшому сержанту Руслану Кошулинському, молодшому сержанту Олексію Кайді та військовому капелану о.Василю Довганюку.

 Доннечина зустріла волонтерів шквальним вітром, морозом і вкритими льодом дорогами, зате привітним ясним небом на українській стороні, і зовсім сірим та лячним по той бік «парєбріка». Безстрашні, вони примчали з передку засніженим полем на своїй безстрашній "БЕСІ" (БМП).  Командиром взводу на даній позиції 93 ОМБр. є захисник з Надвірнянщини офіцер Василь Білоус «Брат». Чимало з вояків тут з перших днів війни, серед них добровольці ОДЧ " Карпатська Січ". Поспіхом розвантажували гуманітарну допомогу для вояків, перекидалися словами, адже час тут на вагу золота. Бійці охоче цікавилися перебігом передвиборчих подій і щиро висловлювали Руслану Кошулинському свою підтримку. «Брат»передав вітання і слова подяки землякам за те, що не забувають, наголосивши, що жителі Надвірнянщини найкращі бо саме надвірнянські волонтери найчастіше приїжджають.

Крім того з волонтерською місією екіпаж волонтерів БФ «Свобода Гідність Перемога» спільно з Русланом Кошулинським провідали побратимів  з інших позицій Донеччини, зокрема побували в бійців 93 ОМБр., в районі Авдіївки.

Вже в нічній темряві, курсуючи фронтовими дорогами, волонтери все ж дісталися позицій де дислокуються бійці батальйону «СІЧ». В приміщенні колишньої школи ще й досі на стінах висять стенди із зображеннями України, учнівські кутки та інформаційні дошки, однак поруч з цими атрибутами мирного часу вже красуються військові трофеї, бойові прапори і автомати. Шкільні парти і стільці слугують захисникам добрими меблями, а з їдальні доносяться звичний запах їжі, і незважаючи, на те, що учні тут поки тільки в камуфляжі, школа надіється покликати юних українців на урок.

Руслан Кошулинський відзначив бійців батальйону «СІЧ» нагородами комбатанського об’єднання «Легіон Свободи».

Через складні погодні умови, аварійну ситуацію на дорогах, волонтери Надвірнянщини більше 30 годин провели в дорозі, повертаючись додому.

В умовах неоголошеної війни з московським окупантом, яка ведеться вже п’ятий рік, поки українське військо стримує ворога нашим обов’язком, тут на мирній території є всебічна допомога та підтримка захисників. Попри складні погодні умови, труднощі волонтери БФ "Свобода-Гідність-Перемога" все ж вирушили в чергову поїздку на східний фронт і виконали свою волонтерську місію.

Як розповідають українські захисники, щораз менше волонтерських відвідин на фронті і так можливо через те, що забезпечення армії все ж покращилося, однак завжди є в чомусь необхідність, частково в матеріальних речах і звісно в банальних відвідинах, спілкуванні і підтримці українців з мирної України – з дому.

Член НСЖУ Вікторія Торес

Благодійний Фонд «Свобода-Гідність-Перемога» та бійці російсько-української війни дякують всім тим, хто долучився до збору гуманітарної допомоги, а саме, всім мешканцям Надвірнянщини, Коломийщини, м.Бурштин, діаспорам українців котрі долучилися, волонтерам-свободівцям. Особлива подяка тим, хто надав фінансову підтримку для поїздки.

Незважаючи на складні умови в яких працюють наші волонтери, вони не опускають рук, вірять у наших Героїв-захисників і готові пліч-о-пліч йти з ними до перемоги. Слава Нації!

До збору гуманітарної допомоги та здійснення волонтерської поїздки долучилися наступні меценати:

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович

Андрій Лецин (с.Делятина) – кошти на закупівлю 3 бензопил.

Іра Грановська (м.Київ) - 500 грн.

Громада с. Лоєви – 1050 грн., а також продукти харчування, інструменти, цигарки, листи й малюнки

Юрій Андріїв (с.Стримба) - теплі речі.

Оксана Калиновська (м.Надвірна) – домашні консерви, печиво.

Ольга Присяжна (м.Надвірна) – домашні консерви, сушениці.

Тарас Іваночак (м.Надвірна) – домашні консерви, сушениці, 200 грн.

Директор, педагогічний колектив та учні Надвірнянської ЗОШ №2.

Депутат районної ради Андрій Томин (с.Назавизів)

Головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельянчук та медичні працівники

Керівник апарату Надвірнянської РДА Микола Кравчук

Начальник відділу культури РДА Олександр Зварчук

Приватний підприємець Андрій Троценко

Роман Николайчук (м.Надвірна)

Родина Наталії Кошик (м.Надвірна) – в’язані теплі речі

Директор, педагогічний колектив та учні Білоославської ЗОШ.

Громада села Заріччя та директор, педагогічний колектив та учні Заріччанської ЗОШ .

Колектив НГВУ

Голова БФ «Свобода Гідність Перемога» Зеновія Дробаха

Голова наглядової ради БФ «Свобода Гідність Перемога» Михайло Іваночко

 

 

 

 

Share