На Косівщині – в гостях у Святого Миколая

На Косівщині  – в гостях у Святого МиколаяНа Косівщині  – в гостях у Святого Миколая

19 грудня на Косівщині в селі Пістинь  у туристично-мистецькому комплексі «Маєток Святого Миколая» НПП «Гуцульщина» відбувся VIІI районний фестиваль «Новорічно-різдвяна іграшка». Вже традиційно в цей день на Косівщину, в маєток до Миколая збираються тисячі туристів та місцевих мешканців. З самого ранку господар оселі приймає у себе гостей, а його помічники завершують останні приготування до свята.

На Косівщині  – в гостях у Святого МиколаяНа Косівщині  – в гостях у Святого Миколая

Свято розпочали  щирою молитвою та добрими побажаннями.  З вітальним словом перед учасниками святкового заходу виступили представники влади та організатори фестивалю. Діти та гості свята теплими оплесками зустріли  Святого Миколая.   На фестивалі  панувала святкова атмосфера: зі сцени лунали вітальні пісні Чудотворцю та гостям незабутнього дійства, які виконували юні таланти Косівщини; гостей свята пригощали гарячим баношем, чаєм  та запашною випічкою.

 

Дітвора розважалась на  казкових станціях . В рамках свята проводились виставки-конкурси, в яких взяли участь учні та гуртківці загальноосвітніх закладів Косівського району: виставка-конкурс новорічно-різдвяних композицій «Збережемо лісову красуню», завданням, якої є пропаганда дбайливого ставлення до довкілля, збереження ялинових насаджень; конкурс новорічно-різдвяної та дитячої іграшки, на якому було презентовано автентичні, традиційні та сучасні ялинкові прикраси; конкурс малюнків «Мій святковий іграшковий рай, що подарував Миколай».  

Варто пам’ятати, що проект "Туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая" реалізується у мальовничому куточку Покутсько-Буковинських Карпат на території Національного природного парку "Гуцульщина" з 2003 року. Спочатку він втілювався на ентузіазмі працівників парку, а в 2006 році вийшов Указ Президента України "Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні", в якому зокрема, було зазначено про створення в Івано-Франківській області "Маєтку Святого Миколая". Відтак його підтримали районна та обласна державні адміністрації, Міністерство екології та природних ресурсів, Кабінет Міністрів України.

 

За цей час ТМК "Маєток Святого Миколая" став однією з основних туристичних візитівок Івано-Франківщини. Щорічно Маєток відвідує близько 20 тисяч відвідувачів.  

Всеволод Кисілевський,

газета «Життя Прикарпаття»

 

Share