Презентовано книгу про церкви Яремчанщини

Презентовано книгу про церкви Яремчанщини

У Івано-Франківській обласній універсальній бібліотеці відбулася презентація першого тому книги: «Перлини сакральної архітектури Гуцульщини», яку написав отець Орест Смицнюк. Книга вийшла у світ завдяки всебічній підтримці ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та посильній фінансовій допомозі голови організації Андрія Дзвінчука. Відкрив презентацію та звернувся до всіх з благословенням архієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Володимир Війтишин. Він наголосив на важливості духовного відродження української нації шляхом збереження та примноження науково-духовної літератури і поширення її серед молоді.

 

      Також зі словами подяки та практичного аналізу книги виступили представники наукових кіл, громадськості та колеги отця Ореста Смицнюка.  За словами самого автора книги, це його мрія, яку йому вдалося втілити у життя.

      «Храм – це місце зустрічі людини з Богом, це місце, де людина отримує душевний спокій та впевненість у завтрашньому дні. Тому враховуючи велике значення храму, я вирішив описати та зібрати в одне ціле інформацію про сакральну та архітектурну цінність всіх церков УГКЦ на Яремчанщині», зауважив о.Орест Смицнюк. Як відомо, це перше і поки єдине цільне видання, в якому описано всі храми УГКЦ Яремчанського деканату. Альбом, в якому об’єднані разом історії наших храмів: хто освячував, хто відправляв Богослужіння і хто будував Божі домівки.

      У своєму виступі голова ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрій Дзвінчук зауважив, що одним із пріоритетних завдань організації є розвиток культурно-духовної сфери та підтримка людей, які несуть у маси Боже слово та скріплюють їх у вірі.

       «Велика вдячність автору книги отцю Оресту Смицнюку за неоціненну наполегливу багаторічну працю. Висловлюю подяку всім отцям Яремчанського деканату, які доклали чимало зусиль та допомагали в зборі інформації про історію храмів їхніх парафій. Ця книга не була б повною без архівних досліджень нашого краєзнавця Світлани Флис. Незабаром відбудуться презентації книги в нас на Яремчанщині: м. Яремче, селищі Ворохта, с. Микуличин та в селищі Делятин», - резюмував Андрій Дзвінчук.

 

Прес-служба ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю»

Share