Бізнес на крові: «УКРНАФТА» торгує з Росією!

Статистика свідчить - попри війну на сході країни, Росія й надалі залишається нашим ключовим торговельним партнером. Більше того, експорт-імпорт між Україною та РФ останнім часом зростає. Прикрим фактом є те, що маючи можливість виробництва і придбання аналогічного товару в Україні, великі підприємства продовжують проводити свої закупівлі на території країни-агресора. Тільки задумайтесь: податки і прибутки йдуть на збагачення Московії, а не України, на озброєння московських найманців, а не українських захисників. Тож скільки можна «виготовляти» для окупантів набої, котрі вбивають наших громадян, назавжди забирають у матері єдиного сина, у дружини коханого чоловіка, а в дітей люблячого батька?

 

Надвірнянщину називають промисловим та національно-патріотичним краєм. І це беззаперечно так, хоч промисловість щораз згасає через банальну байдужість ключових керівників цієї сфери, незважаючи на те, що робітники та інженери-нафтовики Надвірнянщини щиро вболівають за галузь та працюють не покладаючи рук. Прикладом може служити і те, що в час Революції Гідності і з початком московської агресії працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» завжди у вирі подій. Вони відстоювали право гідності і свободи на Майдані Незалежності, дехто провів не один місяць, а то й рік в окопах на східному фронті, відстоюючи територіальну цілісність, і здається що ніхто з цих працьовитих людей не лишився осторонь, бо є постійними волонтерами в допомозі українському війську, наголошуємо – УКРАЇНСЬКОМУ!  Тут необхідно згадати і печі-буржуйки для воїнів, і ремонт військової техніки, і значна фінансова допомога військовим.

У читачів виникає логічне запитання: а чому такий заголовок? Для чого такий ліричний вступ? Відповідаємо.

До нас потрапив звичайний пакувальний листок на продукцію виготовлену в Росії. Отримувач «Надвірна», виробник «Первоуральський новотрубний завод». Вводимо у вікні пошуковика «Ґуґл» зазначену у листку інформацію, і бачимо, що цією продукцією є «насосно-компресорні труби», скорочено «труба НКТ» - один з найнеобхідніших елементів нафтовидобутку. Напевно ці труби є надзвичайно рідкісними і виготовляються тільки в Первоуральську і ніде більше в світі? Тоді пробачимо таку ситуацію – не зупинити ж нафтовидобуток через це… Знову вводимо пошуковий запит у всесвітній мережі інтернет… І бачимо: виробниками такої продукції в УКРАЇНІ є значна кількість заводів бізнес-групи «Інтерпайп» В. Пінчука, ТОВ «Дніпровський трубний завод»! Можливо, що є і інші виробники, враховуючи значний розвиток металургії в Україні.

Розуміємо, що укладення угод на придбання такої продукції не відноситься до компетенції керівництва НГВУ «Надвірнанафтогаз», це прерогатива київського керівництва ПАТ «Укрнафта». В час коли на Надвірнянщині оплакують загиблих Героїв московсько-української війни, вище керівництво ПАТ «Укрнафта», здавалось би мудрі люди, свідомо ведуть торгівлю з окупантом, торгівлю не просто на крові Героїв, а на сльозах дітей, матерів і дружин! Цікаво чи буває соромно таким керівникам, чи гризе їх сумління, коли з рахунків підприємств йдуть мільйони на рахунки в Росію?

В той час коли на сході йде боротьба із зовнішнім окупантом, ми повинні боротися із внутрішнім, який роз’їдає Україну зсередини. Як бачимо влада  не зацікавлена в припиненні торгівлі з окупантом, не зацікавлені олігархи в тому, щоб Україна стала могутньою країною.

Як розцінювати вищеописану ситуацію: корупційна схема, зрада, недбальство чи можливо байдужість?!

P.S. Вказаний пакувальний листок був переданий депутату Івано-Франківської обласної ради Василю Сенатовичу, який на сесії обласної ради 21.09.2018 року подав відповідний запит прокурору області. Чекаємо відповіді прокуратури та хоча б мінімального коментаря від ПАТ «Укрнафта»…

 

Член НСЖУ Вікторія Торес

Share