НАБУ повідомило про підозру міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну

НАБУ повідомило про підозру міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну. Як інформує прес-служба НАБУ, міністра інфраструктури Володимира Омеляна підозрюють у незаконному забгаченні та недекларуванні.

 "За даними слідства, ця службова особа, яка з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримала 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати її склали лише в період із 2008 року по 26.04.2015 щонайменше 3,45 млн грн", – йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ.

 

Детективи НАБУ з’ясували, що перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури у 2015 році він набув у власність активи, "законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи".

У НАБУ пояснюють, що йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівки. У бюро підрахували, що загальна вартість вартість таких активів на той час становила понад 4 мільйони гривень.


 Слідство також встановило, що міністр вносив недостовірні дані до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.
У декларації Омеляна за 2015 і 2016 роки не зазначений позашляховик BMW X5, фактичним власником якого, за даними НАБУ, він є.

Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою,
– зазначають в Антикорупційному бюро.

За даними НАБУ, вирішується питання про обрання посадовцю запобіжного заходу.

Усі "гріхи", в яких підозрюють міністра інфраструктури Володимира Омеляна, зібрали в інфографіці.

Share