Михайло Ноняк : «Ми не можемо йти чи не йти в Європу – центр Європи знаходиться в Україні»

 Михайло Ноняк : «Ми не можемо йти чи не йти в Європу – центр Європи знаходиться в Україні»

Мене дивує, коли у нашому суспільстві час до часу виникають дискусії на тему чи йти нам у Європу. 
Ми не можемо йти чи не йти в Європу. Центр Європи знаходиться в Україні. Але це не тільки географічна приналежність. У нас з європейцями спільна історія. Попри те, що йшли ми з Європою в сьогодення різними шляхами, три доньки Ярослава Мудрого зв’язали шлюбними вузами Україну з трьома європейськими родами (хоча найбільше знаємо тільки про одну, королеву Франції Анну). І сьогодні генетичний код українського народу «прописаний» у двадцяти семи королівських родах Європи! Пам’ятаймо про це.
А ще – у нас спільна ментальність. Ми вільнолюбиві і незалежні. Попри те, що часто знаходились під пануванням чужоземців  завжди боролись за волю і свободу. Наша історія – це історія боротьби і визвольних змагань, котра явила світу взірці нечуваної мужності і звитяги.


Здобули! Важкою ціною здобули незалежність. Тож тепер залишилось зробити лише один крок, щоб відновити історичну справедливість і стати рівною серед рівних, вільною серед вільних країн Європейського Союзу.
Так цей крок, можливо, буде не найлегшим. Адже потребуватиме зусиль і від тих, хто формує політику держави, і від тих, хто її реалізовує, і від кожного з нас.
Нам потрібно провести ще низку реформ в державному управлінні, імплементувати цілу низку директив, привівши наше законодавство у відповідність з Європейським. А кожному з нас, пересічних громадян, потрібно зробити над собою зусилля, щоб остаточно викорінити зі своєї свідомості того раба, якого в нас хотіли бачити і культивували століттями. Маємо відродитись і стати по-справжньому вільними людьми, які вміють приймати рішення і брати за них відповідальність на себе.
Та впевнений: нам це під силу, бо ми УКРАЇНЦІ, бо ми ЄВРОПЕЙЦІ.

Share