Туристична бездіяльність занепокоїла готельєрів Яремчанщини

Рішення чергових зборів правління ГО «Асоціація готельєрів та власників садиб Яремчанщини» може негативно вплинути на подальшу кар’єру начальника відділу міжнародної співпраці, туризму та інвестицій виконавчого комітету Яремчанської міськради Любомира Марусина.

Туристична бездіяльність занепокоїла готельєрів Яремчанщини

Справа в тому, що на квітневому засіданні правління Асоціації був присутній міський голова м. Яремче Василь Онутчак. На тій зустрічі мер вислухав від запрошених шквал критики в адресу діяльності туристичного відділу міста. Деякі готельєри фактично вимагали звільнити Л. Марусина, пояснюючи свою позицію кричущою бездіяльністю очільника відділу туризму. Для того, щоб якось вирівняти неприємну ситуацію, В. Онутчак запропонував запросити на наступні збори самого Л. Марусина, щоб той особисто мав змогу пояснити готельєрам причини такої непродуктивної роботи. Також мер зауважив, що у владній структурі міста є ще одна посадова особа, яка курує туристичний напрямок та відповідає за розвиток цієї галузі – секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук, тож було б доцільно заслухати і його. Звісно, готельєри висловили сумнів щодо явки вищевказаних осіб, втім мер запевнив у їхній присутності.

 

Проте, підлеглі міського голови вирішили зіграти злий жарт із обіцянкою Василя Васильовича: Любомир Марусин терміново вирушив на Міжнародний бізнес-форум у м. Кременчук, а Володимир Губарчук просто проігнорував запрошення, хоча в той день був на робочому місці. Таке зневажливе ставлення до платників податків - представників туристичної галузі, одразу отримало відповідну оцінку. На зборах готельєри вирішили висловити недовіру начальнику туристичного відділу Любомиру Марусину та звернулись до міського голови  В. Онутчака з пропозицією звільнити його із займаної посади.

 Причин для такої реакції у готельєрів існує чимало. Скажімо, протягом минулого року видатки на заробітну плату працівникам відділу туризму перевищили 300 тис грн. В той же час, саму Програму розвитку туризму – «дорожню» карту для даного відділу – профінансовано у розмірі близько 80 тис грн із запланованих 220-ти тис грн (фактично, з неї виконано тільки три пункти).

Цьогоріч Програма втілюється в життя не краще. Участь міста у весняних туристичних виставках провалено: із 5-ти запланованих відділ взяв участь тільки в одній. Заходи, передбачені Програмою розвитку туризму на цей рік, профінансовані лише на 16% ( станом на травень у життя втілено тільки 3 пунктиіз 21-го запланованого на цей рік).

 З випуском каталогу «Яремчанщина туристична» взагалі вийшла окрема історія. Ще на початковій стадії розробки та підготовки видання до друку Любомир Марусин практично «відхрестився» від нього. Щоб врятувати ситуацію та вчасно, до туристичних виставок випустити каталог, Асоціація була змушена взяти всю роботу на себе.

Також можна згадати відсутність Л. Марусина на зборах при створенні профільного дорадчого органу - туристичної ради при відділі туризму, учасниками якого стали 30 представників різних туристичних сфер, які відбувались у стінах міськради в робочий час.

 Можна скільки завгодно оправдовуватись відсутністю коштів в місті, але ініціативу завжди помітно. Так само, одразу видно, коли людина шукає причини, щоб не виконувати покладені на неї обов’язки. В чому причина такої бездіяльності Любомира Марусина, ми не знаємо: чи це звичайна невідповідність займаній посаді, чи, можливо, втілюється в життя чийсь задум знищити Яремче як туристичне місто. Сподіваємось, час розставить все по своїх місцях. А зараз туристична спільнота хоче бачити на чолі відділу туризму людину професійну, прогресивну, ініціативну та дієву.

Share