Волонтерка Корпусу Миру США Леслі Нолан працює на Прикарпатті

Волонтерка   Корпусу Миру США Леслі Нолан працює на Прикарпатті

Більше року в рамках Угоди між Корпусом Миру США в Україні та громадською організацією «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» працює волонтерка Леслі Нолан (Leslie Nolan). Вона займається питаннями розвитку туризму, музейної справи та опікується грантами міжнародної технічної допомоги. Зокрема місто Надвірна потрапило в число 17 міст, яким надали можливість запросити до себе добровольця Корпусу Миру в рамках нового проекту «Розвиток громад». Детальніше про свою роботу Леслі розповіла у своєму інтерв’ю нашій газеті.

Пані Леслі, розкажіть коротко про себе та вашу волонтерську діяльність.
- Я родом з Нью-Йорка. Закінчила Колумбійський університет (мистецтвознавець). З Нью-Йорка переїхала у Конектикут, адже життя в Нью-Йорку дороге, особливо дорого знімати помешкання. Народивши дітей (у мене їх двоє) ми з чоловіком переїхали.

 

Нашим читачам цікаво дізнатись про громадську організацію Корпус Миру, представником якої ви є.
В Україні Корпус Миру розпочав свою роботу у травні 1992 року. У своїй діяльності керується такими основними цілями, як надання громадянам України допомоги у професійному розвитку та сприяння взаєморозуміння та співпраці громадян обох країн. Діяльність Корпусу Миру відбувається через співпрацю американських добровольців з організаціями країни-партнера, що запросила Корпус Миру до себе. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто триватимуть усе життя. Наша організація була заснована в США у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур.

В яких напрямках волонтери Корпусу миру США працюють в Україні ?

В Україні волонтери Корпусу миру США працюють у трьох проектах: викладання англійської як іноземної мови, розвиток громад та молодіжний розвиток. Також співпрацює з проектом «Школа змін». У межах цього курсу школярі дізнаються про те, як розвинути свій потенціал, про нові можливості, проектний менеджмент, про те, як писати резюме, мотиваційний лист та багато іншого.
В Україні є три сектори волонтерів Корпусу Миру. Найбільша група складається з англійських вчителів у школах та коледжах. По-друге, в Корпусі Миру сотні добровольців працюють в Україні в рамках сектору розвитку молоді - працюють над програмами позашкільного спорту та семінарами з гендерної рівності. І третя група, в якій я перебуваю, - це сектор економічного розвитку громади, який, ймовірно, змінюється, щоб бути нещодавно названим сектором організаційного розвитку, оскільки існує стільки інфраструктури та можливостей уряду, які необхідно виконати.


Ви тривалий час працюєте у Надвірній. Які у вас враження від співпраці ?
Співпраця у Надвірній є продуктивною. 1 грудня минулого року громадська організація ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр», яку очолює Володимир Гринішак, підписала угоду з Корпусом Миру США в Україні, згідно якої я проживаю та працю в місті Надвірна. Термін мого перебування два роки. Мета – надання допомоги громаді міста та району у написанні та реалізації найрізноманітніших грантових проектів та програм, пошуку партнерів, налагодження співпраці з різними організаціями, залученні інвестицій в інфраструктуру міста.
Я насолоджуюсь можливістю випробувати життя в Україні та Надвірній! Більшість всіх людей, яких я зустрічала, були чудовими. Тут так багато потенціалу! Це прекрасна територія! Я працюю в Надвірнському туристично-інформаційному центрі безпосередньо з Володимиром Гринішаком і у нас є багато ідей, які допоможуть розвинути громаду, щоб зробити її привабливою для туристів.
Я не могла попросити кращих колег для співпраці. Володя - досвідчений професіонал з чудовим почуттям гумору. Я з нетерпінням чекаю приходу на роботу кожен день. І я отримую величезне задоволення від значних кількостей зустрічей з видатними, розумними та працьовитими людьми у Надвірній. Я не хочу відокремити когось, тому що існує так багато чудових організацій та людей, але Художня школа є видатною, Музей мистецтв та бібліотеки - мають великі можливості для процвітання ще більше.

Які ваші плани сприяти у розвитку міста Надвірна?
Важливо, щоб Надвірна користувалася всіма доступними можливостями грантів. Написання грантів не є складним завданням, але на сьогодні обов'язково потрібно подавати повністю прозорі бюджети з кожною програмою грантів.
Протягом 10-20 років усі міста України матимуть детальні бюджети своїх громад на веб-сайтах, щоб усі могли їх побачити. Я сподіваюсь, що Надвірна буде однією з перших у всіх громадах, де всі свої бюджети будуть вільно доступні для громадськості. Ми з Володимиром працюємо над розробкою нового веб-сайту, який буде демонструвати всі пропозиції та програми Надвірни. Ми працюємо над системою вивісок для загальноміської громади та проекту "Карпатські хати та стежки".Також у нас є інші проектні ідеї, і ми завжди раді допомогти добровольцям!
Я також хотіла би побачити в рамках розвитку організаційного потенціалу – розробку п'ятирічного робочого стратегічного плану, огляд управління – посадові інструкції з питань людських ресурсів, а також забезпечення сталого управління та впровадження проектів.

Розмову вела Ольга Малахова

Газета "Життя Прикарпаття"

Share