В Яремчі створили депутатську групу "Наше місто" та узгодили план інвестиційного розвитку краю

В Яремчі   створили депутатську групу В Яремчі   створили депутатську групу

19 березня у приміщенні Яремчанської міської ради відбулась зустріч з Леслі Нолан та Володимиром Гринішаком щодо створення інвестиційно привабливого клімату на території Яремчанської міської ради та розробки стратегій розвитку міста Яремча та населених пунктів, що входять до території ради. Гостя з США Леслі Нолан, яка працює в Україні на волонтерських засадах та надає консультативну і практичну допомогу громадам у написанні інвестиційних проектів. У своєму виступі пані Леслі зазначила, що така співпраця  на даний момент має місце у Надвірній. У 2017 році завдяки успішному написанню проектів місто  отримало 2 млн. 400 тис. гривень для реалізації проектів. Волонтерка зауважила, що Яремчаншина є надзвичайно привабливим регіоном для реалізації інвестиційних проектів. Також запевнила, що вона готова на Яремчанщині сприяти в  цьому процесі. Яремчанський міський голова Василь Онутчак поінформував , що на минулій  сесії Яремчанської міської ради депутати прийняли рішення створення відповідного відділу, який буде займатись розробкою, написанням і поданням на конкурси проектів, які будуть реалізовані на території Яремчанської міської ради і сприятимуть розвитку яремчанського краю. Також зазначив, що депутати для співфінансування проектів передбачили кошти в сумі 1 млн. грн.

 

Своє бачення щодо напрямків роботи новоствореного відділу висловив Володимир Гринішак –  фахівець, який має  успішний досвід у написанні проектів  на Надвірнянщині. Він зауважив, що першочергово потрібно розробити стратегію  розвитку для  кожного з населених пунктів, що входять до території Яремчанської міської ради. Щоб оптимально визначити потреби, специфіку та можливості участі їх у конкурсах на міжнародні гранди. Володимир Гринішак зазначив, що деякі проекти, що були реалізовані на Надвірнянщині,  можна адаптувати для Яремчанщини.

Радник Яремчанського міського голови Петро Панько запропонував орієнтуватися на досвід написання проектів  у Надвірній і у перспективі деякі проекти розробляти спільно. Запропонував  спільний проект, який би дав змогу удосконалити роботу рятувальної служби, адже фахова, якісна і на високому рівні робота рятувальних служб актуальна і потрібна  як для Надвірнянщини так і Яремчанщини.

Член виконкому Яремчанської міської ради, підприємець-готельєр Євген Настенко, звенув увагу щодо модернізації офіційного сайту Яремчанської міської ради. Євген Євгенович зауважив, що візитівкою кожного міста є офіційний сайт. Власне на офіційні сайти в першу чергу звертають увагу інвестори та туристи. Тому офіційний сайт Яремчанської міської ради повинен відповідати технічним вимогам часу та відображати всю палітру привабливості краю.

Після спілкування з  фахівцями в галузі написання проектів для  залучення міжнародних грандів,  відбулись установчі збори,  на яких була створена депутатська група  «Наше місто». До її складу увійшло  15 депутатів Яремчанської міської ради, що становить більше ніж половину від загального складу ради. Варто зауважити, що на установчих зборах був присутній і Яремчанський міський голова Василь Онутчак, це свідчить про те,  що керманич міста розуміє складну ситуацію, яка виникла за останні роки, а саме криза влади і долучився до прогресивної більшості депутатського корпусу, який спільно з громадськими активістами мобілізував  зусилля для якнайшвидшого виходу Яремчанщини з господарсько-управлінської кризи. Під час установчих зборів депутати висловили  запевнення, що працюватимуть для добра яремчанської громади та написали заяви про вступ до депутатської групи  «Наше місто» у Яремчанській міській раді. Також обрали керівництво новоствореного органу . Головою обрали Марину Ланіну, а також двох заступників Оксану Кухарук та Юрія Карпіна.  До депутатської групи увійшли : Андрухович Андрiй Дмитрович,  Бойко Михайло Васильович, Гуменюк Олександр Зотович, Карпiн Юрiй Володимирович, Коренюк Iван Михайлович, Косило Роман Богданович, Кухарук Оксана Василiвна, Ланiна Марина Василiвна, Мацюк Галина Василiвна,  Нiмчук Михайло Михайлович, Павлюк Василь Степанович, Попадюк Вiктор Романович, Сорохманюк Андрiй Петрович, Стефурак Юрiй Михайлович, Яремчук Назар Юрiйович.

Окремим питанням обговорили ситуацію про підпал автомобіля депутата Яремчанської міської Ради Олександра Гуменюка. Всі присутні засудили даний прояв морального падіння осіб , що винили даний злочин. Також засудили дії осіб, що підбурюють поодиноких яремчанців до дій, які кваліфікуються як злочини. Вихід з ситуації бачать в об’єднанні зусиль у протистоянні малоосвідченим елементам, які нажаль не розуміють, що покарання за вчинені злодіяння обов’язково настане.

Всеволод Кисілевський,

газета "Життя Прикарпаття"

Share