У Верховині відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж)

У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж) У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж)

 

11 березня,  в смт. Верховина Івано-Франківської області на базі ДЗСТЛОК "Верховина" завершився  чемпіонат з рукопашу гопак та змагання за Кубок Верховинської ДЮСШ з рукопашу гопак серед юніорів та юнаків, в якому взяли участь команди з Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Київської, Хмельницькоï та Волинської та інших областей України.   У змаганнях взяли участь більше 80 спортсменів, які представляли 10 команд  з різних міст приïхали у саме серце Карпат щоб продемонструвати рівень своєï спортивнoï підготовки. Організаторами змагань виступив Івано-Франківський обласний осередок федерації « Рукопашу гопак», голова Михайло Ноняк. Підтримку у проведенні змагань надав голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж) У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж)

 Про високе реноме та популярність турніру свідчить той факт, що до Верховини приїхали: Микола Величкович – президент  Всеукраїнської федерації Рукопаш гопак,  народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму;  Володимир Соляр народний депутат України,  Михайло Ноняк – голова Івано-Франківського обласного осередку федерації рукопашу гопак, Голова Державної служби з безпеки на транспорті.

У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж) У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж)

 Президент Всеукраїнської федерації українського рукопашу гопака, Микола Величкович та  Голова Івано-Франківської федерації рукопашу гопака Михайло Ноняк у своїх  виступах  наголосили, що рукопаш гопак – це спорт, який базується на українських національних та бойових  традиціях, та  побажали учасникам чесної боротьби та перемоги на турнірі, а поза ним – залишатися побратимами, друзями й справжніми українцями.

У Верховині  відбувся Чемпіонат Івано-Франківської області з рукопашу гопак (Фоторепортаж)

 Оскільки відбіркові поєдинки були проведені вранці, то після офіційної церемонії відкриття почались фінали та півфінали. За своїх друзів і дітей повболівати прийшло чимало мешканців Верховини, які раніше і знали про такий вид національного одноборства, а от справжні змагання могли побачити вперше. Варто зазначити, що Верховиський район такого рівня  змагання проводить в себе втретє. Змагання завершились і залишили по собі впевненість в тому , що у найближчому майбутньому змагання вийдуть на значно вищий рівень і український національний вид спорту рукопаш гопак стане для української молоді затребуваним видом спорту, яки буде формувати у молоді не тільки фізичну силу і утверджувати здоровий спосіб життя , але і стане основовою формування  майбутньої української національної еліти. 

Учасники  змагались у п’яти вікових групах та семи вагових категоріях за 27 комплектів нагород. У загальнокомандному заліку перше місце та головний трофей змагань – кубок, вибороли гопаківці Верховинської ДЮСШ, які представляли Івано-Франківщину, завоювавши 15 медалей: 7 золотих, 5 срібних та 3 бронзові.

Поступившись однією бронзовою нагородою (14 медалей), друге місце відкритого кубка Верховинської ДЮСШ посів СК«Січ» м. Ковель Волинської області. Третє місце - команда з м. Рівне «Роксоланія». Щодо кубкових баталій, то хотілося б відзначити найшвидшу перемогу – на 6-й секунді Ігоря Ткачука – у фінальному поєдинку больовим прийомом на руку.

 

Довідка:

Рукопаш гопак – національний вид спорту, який формувався та розвивається в Україні на основі народних традицій бойового мистецтва і тіловиховання, що сформувались протягом століть, та досягнень сучасної спортивної науки. Включає такі прийоми: удари руками, ногами (як у стійці так і в стрибку), кидки, больові прийоми на руки та ноги, задушливі прийоми.

Впроваджений у навчальний процес Львівського державного університету фізичної культури (здійснює підготовку фахівців з цього виду (спортивна спеціалізація відкрита 1999 року).

Організація зареєстрована Міністерством юстиції України 21 листопада 2003 року.

Національним видом спорту рукопаш гопак визнаний 19 грудня 2017 року.

Президент федерації– Величкович Микола Романович.

Керівник відокремнего підрозділу Івано-Франківської області –Ноняк Михайло Васильович

На сьогодні рукопаш гопак розвивається у більшості областей України, зокрема Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Кіровоградській, Миколаївській, Запорізькій, Київській та у місті Києві.

 

 Підготував Всеволод Кисілевський

 

Share