Звіт Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича за 2017 рік

   Звіт Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича за 2017 рік                         

 Шановні надвірнянці!

На виконання Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  з метою прозорості та відкритості діяльності Надвірнянської міської ради, забезпечення відкритого діалогу між владою та громадою, до Вашої уваги представлений звіт про роботу Надвірнянської міської ради за 2017 рік.

2017 рік був непростий і нелегкий,  але насичений важливими та знаковими подіями,  рік наполегливої  праці. Щороку, представляючи інтереси громади міста, керівництво міської ради спільно з депутатським корпусом та виконавчим комітетом визначають ряд пріоритетів, які формують стратегічний план і дозволяють поетапно рухатись вперед та розвивати місто, а це розвиток та розбудова інфраструктури, забезпечення належної роботи комунальних служб, покращення благоустрою,  дорожньої інфраструктури, розвиток водно-каналізаційного господарства, підтримка житлового фонду міста, належний санітарний стан, залучення інвестицій та міжнародних грантів, реалізація різного роду проектів та програм, допомога учасникам АТО, підтримка спортивних, культурно-мистецьких, молодіжних програм та ініціатив тощо.

 

Підтримка учасників АТО

На сьогодні одним з найважливіших завдань залишається зміцнення обороноздатності нашої держави та допомога учасникам антитерористичної операції. Керівництво міської ради та депутатський корпус докладають усіх зусиль та залучають всі можливі ресурси для надання допомоги як учасникам АТО, які сьогодні захищають територіальну цілісність на сході України, так і демобілізованим воїнам АТО та членам їх сімей.

З міського бюджету надано субвенцію районному бюджету на відшкодування батьківської плати за відвідування дитячих навчальних закладів м.Надвірна дітьми із сімей учасників АТО в сумі 50000 грн. Надано пільги з оплати вартості житлово-комунальних послуг  водовідведення і водопостачання сім’ям учасників АТО (виділено 22041 грн.).

Протягом 2017 року виділено 118600 грн. на виплату допомоги 46 учасникам  АТО. В минулих роках виділено 21 земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлових будинків. Крім того, міська рада за власні кошти розробила проект детального планувань земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуальних гаражів для учасників АТО.

Залучення інвестицій, реалізація обласних та міжнародних проектів

Останніми роками Надвірнянська міська рада є активним учасником в реалізації різноманітних грантових проектів, як в межах району, області та держави, так і міжнародних програмах. Завдяки таким проектам вдалось залучити мільйонні інвестиції в інфраструктуру  нашого міста.

В рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (МРГ) з 2015 року спільними зусиллями вдалось впровадити кращі практики місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, успішно реалізувавши 15 проектів, загальна вартість яких становить 5854954 грн. Зокрема, місту вдалось залучити 3832715 грн. інвестицій. Частка співфінансування міською радою становить 1741901 грн., а громадських організацій та ОСББ – 280338 грн.

В 2017 році в м. Надвірна було реалізовано 6 мікропроектних пропозицій, а також завершено роботи в рамках реалізації ще 2 проектів.

ОСББ «Княгиня Ольга» - проведено комплексну тепломодернізацію будинку №5 по вул. Княгині Ольги: утеплення фасаду (у т.ч. балконів), відкосів та замінено 8 вікон в місцях загального користування, влаштовано підвісні жолоби  та віконні зливи. Загальна вартість проекту склала 1077711 грн., з яких кошти ЄС/ПРООН – 63% (678000 грн.), міської ради – 32% (345794 грн.) та ОСББ – 5% (53917 грн.).

Завдяки реалізації даного проекту створено більш комфортні умови проживання, поліпшено зовнішній вигляд будинку та покращено енергоефективність будинку, а саме передбачається зниження плати за комунальні послуги та зменшення використання енергоресурсів до 35%.

В кінці 2017 року в рамках ІІІ завершальної фази міжнародного проекту було оголошено додатковий конкурс та реалізовано ще 5 проектів:

  1. ГО «СОРОС»: енергозберігаючі заходи в ДНЗ “Вогник” м. Надвірна – заміна вікон на енергозберігаючі. Загальна вартість проекту - 191 927 грн., з них 182331 грн. – кошти ЄС та 9596 грн. – кошти ГО, які були зібрані силами батьків дошкільнят.
  2. ГО «Доброчинність в Надвірнянській ЗОШ №2»: капремонт санвузлів. Загальна вартість проекту - 182961 грн., з яких 164665 грн. – кошти ЄС, а 18296 грн. – ГО.
  3. ГО «Молодіжний Європейський клуб «Соняшник»: енергозберігаючі заходи в Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 - заміна вікон на енергозберігаючі. Вартість проекту - 187208 грн., з яких 177770 грн. –  кошти ЄС та 9438 грн. – кошти ГО, які допомогли зібрати батьки дітей, які навчаються в школі.
  4. ОСББ «Мазепи, 37»: енергозберігаючі заходи в багатоквартирному будинку №37 на вул.Мазепи м.Надвірна - заміна вікон в місцях загального користування, 4 вхідних, 2 внутрітамбурних дверей, 3 дверей на горище  та до машинного ліфтового відділення. Вартість проекту складає 192959 грн., з яких 183310 грн. – кошти ЄС та 9649 грн. – кошти ОСББ.  
  5. В рамках програми «Smart City» («Розумне місто») за підтримки Проекту МРГ Надвірнянською міською радою спільно з ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» в 2017 році вдалось завершити реалізацію  проекту  “Надвірна – безпечне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста”. Проект реалізований в 2 етапи. Після підписання грантової угоди було заплановано встановити в місті 30 відеокамер на ключових перехрестях, в’їздах, виїздах міста та місцях загального користування та масового скупчення громадян. Проте за рахунок фонду економії коштів в місті додатково встановили ще 14 відеокамер. Вартість робіт склала  820378 грн.

В 2017 році, прийнявши участь в додатковому конкурсі міжнародного проекту,  вдалось залучити кошти в сумі 300281 грн. (в т.ч. співфінансування з міського бюджету 60 056 грн.) для розширення мережі відеонагляду. Всього на території міста встановлено 60 відеокамер. Загальна вартість проекту - 1120659 грн.

Надвірнянська міська рада, приймаючи участь в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з 2011 року, подавши 83 проекти, 17 разів визнавалась переможцем проектів, на загальну суму понад 5375229 грн.

В 2017 році реалізовано 2 обласні проекти, 1 – в процесі впровадження:

1. «Дітям тепліше – батькам спокійніше» - заміна системи теплопостачання в Надвірянському ДНЗ «Пролісок». Загальна вартість робіт - 219839 грн., з яких 150000 грн. – кошти обласного бюджету, а 69839 грн. – міського бюджету.

2. «Нове поле для футболу – нові здобутки юних футболістів» - заміна штучного покриття на спортивному майданчику на вул. Мазепи біля стадіону «Нафтовик». За рахунок економії коштів проведені додаткові роботи: мощення бруківкою території навколо майданчика. Силами міської ради, за підтримки промислових підприємств міста та комунальних служб відновлено огорожу та встановлено додаткові лавочки. Загальна сума проекту - 583488 грн., з яких: кошти міського бюджету – 333488 грн.; районного бюджету – 100000 грн. та кошти обласного бюджету – 150000 грн.

3.  Проект «Великі зміни малими кроками. Замок Куропатви XVI століття в селі Пнів» – спільний проект Надвірнянської міської з Пнівською сільською та Надвірнянською районною радами. Мета – розвиток туристичної інфраструктури регіону, відновлення та збереження архітектурної пам’ятки національного значення, шляхом реставрації західної вежі Пнівського замку. Загальна сума проекту - 908000  грн. В тому числі: кошти обласного бюджету – 400000 грн.; міського – 150000 грн.; сільського – 100 000 грн. та  кошти організацій-партнерів – 258000 грн. На даний час проект в процесі реалізації.

В 2017 році Надвірнянська міська рада визнана переможцем проекту «Круті доріжки до Городища і річки». В м. Надвірна сьогодні активно діє та розвивається велосипедний рух. Неодноразово в місті було організовано різноманітні велоакції та велопрощі, які користуються великою популярністю. Участь в них приймають велосипедисти не тільки з м. Надвірна та Надвірнянського району, а й з усієї України.  В 2015-2016 рр. двічі в місті Надвірна на трасі гори Городище відбулись велосипедні кроскантрійні змагання «Городище кантрі».

Метою проекту є сприяння розвитку туристичної галузі міста, зокрема популяризація серед населення велосипедного туризму, підвищення туристичного потенціалу міста шляхом облаштування на горі Городище веломаршруту. Загальна вартість проекту згідно ПКД складає 414200 грн., з яких 300000 грн. – кошти Обласного конкурсу, 114200 грн. – кошти міської ради. Даний проект міська рада планує реалізувати у 2018 році.

2017 року Надвірнянська міська рада у рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ — ІІ) впровадила Громадський бюджет, завдяки якому за поданням громадян реалізувала 2 проекти в категорії «Спорт», а саме: «Шаховий спорт – дозвілля та розвиток інтелекту» та «Настільний теніс доступний кожному». В рамках проектів за кошти міського бюджету в міському парку ім. І.Франка встановлено 2 вуличні шахові  столи, оснащені шаховою розміткою та 4 лавочки до них, а також 2 тенісні столи.

 

Благоустрій

З початку 2017 року силами КП «Надвірнакомунсервіс» облаштовано зовнішнє освітлення на 4 вулицях та провулках, 3 прибудинкових територіях, 3 пішохідних доріжках та переходах і повністю завершені ще в минулих роках роботи по облаштуванню освітлення на 1-му озері в міській зоні відпочинку, зокрема: вул. Квіткова, провул. Мазепи (пішохідна доріжка біля алеї Героям Небесної Сотні до міського парку ім. І.Франка), майдан Шевченка (перехід між адмінбудівлями Надвірнянської РДА та районної рада і СБУ), пішохідні доріжки між ДНЗ «Квітка Карпат» та будинком  №2 по вул. Крушельницької, Руднєва –В. Великого, вул. Довбуша –Довженка,  вул. Я.Мудрого та прибудинкові території вул. Мазепи, 21-23;  Грушевського, 10 та Черемшини, 18

Загальна протяжність мереж, встановлених 2017 року складає понад 2,3 км. Встановлено 68 додаткових металевих опор та близько сотні нових світильників.

Силами КП «Надвірнакомунсервіс» проведено капітальний ремонт пішохідного переходу (містка через річку Стримба) в міському парку.

За кошти міського бюджету в грудні 2017 року в центральній частині Надвірної по вул. Мазепи було встановлено сучасну автобусну зупинку. Також спільними зусиллями міської ради  з приватними підприємцями, торгівельні заклади, яких розміщені біля зупинки, було проведено комплексний благоустрій, зокрема територію облаштовано бруківкою, встановлено вуличне освітлення та сміттєві урни.  

Водно-каналізаційне господарство:

 2017 року було здійснено такі роботи, що стосуються водо-каналізаційного господарства: капітальний ремонт водопроводів по вул. К.Левицького та Д.Галицького, по вул. Петрушевича, від вул. Мазепи до Надвірнянської ЗОШ №2, ДНЗ «Сніжинка», спортивної школи та стадіону «Нафтовик», по вул. Котляревського. Проведення даних робіт покращило тиск води, мінімізувало втрати, унеможливило виникнення аварійних ситуацій та забезпечило якісною питною водою  мешканців на вищевказаних житлових масивах.

Крім того, здійснено ремонт та підключення водопостачання та водовідведення Станції юних техніків, капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання 8 багатоповерхових будинків житлового фонду міста тощо.

Вартість вищевказаних робіт складає 477823 грн.

З метою покращення екологічної ситуації в місті в 2017 році керівництво міської ради та КП «Надвірнаводоканал» подали запити в Міністерство та обласне Управління екології та природніх ресурсів 12 екологічних запитів на загальну суму понад 22,5 млн. грн. Зокрема, за обласні кошти в 2017 році розпочались роботи на 3-х об’єктах: реконструкція напірного каналізаційного колектора від головної каналізаційної насосної станції (ГКНС) до очисних споруд, прокладення водогону по вул. 400 років Надвірної та реконструкція водопроводу по вул. Федьковича-Прикарпатська. Роботи планують продовжити 2018 року.

Дорожня інфраструктура

У 2017 році бруківкою вдалось облаштувати

-                     10 прибудинкових територій: Мазепи, 31; Франка, 10; Руднєва, 22-23; Ю.Солдак, 2; Грушевського,14-Руднєва, 15; Визволення, 10; В.Великого, 2; Княгині Ольги, 7; Кобринської, 9 та 13. Загальна площа відновлених територій склала орієнтовно 4260 м² вартістю 2146718 грн.

-                     7 вулиць на загальну суму 2053419 грн., а саме: Б.Лепкого, Купчинського, Комарова, Шептицького, Є.Петрушевича, М.Підгірянки та 100-річчя Нафтовиків. Загальна площа відновлених територій цих вулиць складає орієнтовно 4130 м².

Капремонт у вигляді асфальтування проведено на 5 вулицях на загальну суму 1891192 грн., а саме: Я.Мудрого, Січових Стрільців, І.Франка, Шашкевича та Котляревського. Загальна площа відремонтованого дорожнього покриття склала понад 5700  м².

Здійснено будівництво 3 тротуарів та пішохідних доріжок: пішохідної доріжки біля Надвірнянської ЗОШ №3, тротуарів по вул. Грушевського, 9 та на перехресті вулиць Княгині Ольги-Котляревського загальною площею понад 527 м². Вартість вищевказаних робіт склала 255092 грн.

Загальна вартість робіт по утриманню та поточному ремонту доріг комунальної форми власності за 2017 рік складає 2251663 грн.

Житловий фонд

У 2017 році силами КП «Надвірнянський житловик» проведені такі роботи:  капремонт та встановлення ринв і водостоків на 6 житлових будинках: М.Черемшини, 6; Руднєва, 21; Грушевського, 6; Котляревського, 6; Сірика, 27 та Ломоносова, 5 (199994 грн.); заміна вікон в місцях загального користування в 8 будинках: Руднєва, 16, 21, 22; Кобринської, 9, 12; Сірика, 27; М.Черемшини, 8 та Мазепи, 23 .(378451 грн.); капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж електропостачання в 7 будинках: Кобринської, 8, 9, 10, 11, 12, 13; Грушевського, 14 (303123 грн.); капітальний ремонт цоколів та відмостки в 6 житлових будинках: Федьковича, 3; К.Левицького, 3; Ломоносова, 4, 6, 12 та Д.Галицького, 1 (304907 грн.); капітальний ремонт та заміна електропроводки 4 будинків: М.Черемшини, 6, 8, 12, 16 (298900 грн.); капітальний ремонт та заміна щитових і щитків в 3 житлових будинках: Руднєва, 21; Шевченка, 78 і Д.Галицького, 1 (200703 грн.).

 Останнім часом в м. Надвірна спостерігається активний процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Зокрема, в м. Надвірна за останні 2 роки створено 11 нових  ОСББ. Всього на території нашого міста функціонує 32 ОСББ. Варто зазначити, що Надвірнянська міська рада підтримує ініціативу жителів у створенні об’єднань співвласників. Розпорядженням міського голови в міській раді створено ресурсний центр громад, головною метою якого є надання всебічної допомоги ОСББ. В міському бюджеті на 2017 рік було передбачено також кошти в рамках програми підтримки новостворених ОСББ, і здійснено такі роботи: ОСББ «Франка, 12» - заміна фальш даху (289666 грн.) вікон на сходових клітках усіх під’їздів та дверей в місцях загального користування (271529 грн.); ОСББ “Нафтовик-2016” – в будинку №18 по вул. М.Черемшини замінено  40 вікон в усіх під’їздах та 10 дверей (147799 грн.); частково облаштовано мережу зовнішнього освітлення прибудинкової території; ОСББ «Франка - 10»  –проведено заміну вікон на енергозберігаючі в усіх під’їздах житлового будинку №10 по вул. І.Франка. (28696 грн.).

Міські перевезення

Враховуючи те, що у 2018 році закінчуються договори про перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна та з метою створення комфортних умов для пасажирів, надання якісних послуг,  доведення інформації до широкого кола суб’єктів господарської діяльності, які надають послуги з пасажирських перевезень, рішенням виконачого комітету Надвірнянської міської ради №65 від 18.08.2017 р. затверджено базові умови конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, який буде проводитися у 2018 році.

Базові умови конкурсу розміщені на офіційному веб-сайті Надвірнянської міської ради від 13.09.2017 року.

Проведення культурних та спортивних заходів

         Одним з напрямків діяльності Надвірнянської міської ради є підтримка спортивних, культурних та молодіжних програм та проектів. За організації, фінансової підтримки та сприяння Надвірнянської міської ради на теренах нашого міста проведено ряд культурно-мистецьких заходів: V обласний фестиваль чоловічих хорів та чоловічих вокальних ансамблів «Вознесись, Україно!», Дитячий день міста, святкування Івана Купала, VІ фестиваль коляд «На Рождество».

Найфеєричнішим став найдовший фестиваль в Україні «Файне Різдво у Надвірній», який протягом місяця дивував яскравими вертепами, прадідівськими автентичними колядками та щедрівками, показав неабияку талановитість, багатогранність, фольклорне багатство та колорит нашого краю. Надвірнянці та гості міста стали свідками самобутнього і унікального різдвяного дійства, завдяки чому Надвірна стала центром духовного та культурного життя, де панував дух Різдва. Організатори фестивалю намагались відродити історію і традиції відзначення новорічно-різдвяних свят у нашому місті в поєднанні з особливістю їх святкувань, притаманних невеличким європейським містам.

Надвірна славиться своїми спортивними традиціями і за останні роки стала справжнім спортивним центром Прикарпаття.  В червні 2017 року вперше на теренах нашого міста проходив VІ чемпіонат світу з футболу серед команд української діаспори.

За сприяння міського голови Зіновія Андрійовича та депутатського корпусу Надвірнянської міської ради, організації районної федерації міні-футболу в місті відбулось 11 турнірів з розіграшу кубків з міні-футболу серед дитячих команд Надвірнянського району.

Двічі на теренах нашого міста проходив Міжнародний турнір з боксу серед жінок «Кубок Карпат»,  в також  відкритий чемпіонат області з кікбоксингу ВТКА «Кубок Західного регіону», чемпіонат з настільного тенісу серед загальноосвітніх навчальних закладів м.Надвірна.

Міжнародне співробітництво

Багаторічними містами-побратимами м. Надвірна є м. Пруднік (Польща) та м.Крнов (Чехія). Між нашими містами за ці роки співпраці склалися дійсно партнерські та дружні відносини в різних галузях життєдіяльності, зокрема економічній, соціальній, сферах освіти, культури, екології, охорони здоров’я, туризму тощо.

20 березня  міський голова м. Надвірна Зіновій Андрійович та прімар (міський голова) м. Шомкута Маре (Румунія) Георге Буда підписали протокол про співпрацю між двома містами. Керівники українського та румунського міст домовились співпрацювати в сфері культури, спорту, медицини, освіти, туризму та сприяти розвитку бізнесу задля інтересів населення міст.

2017 року Надвірнянська міська рада спільно з містами-партнерами Крнов та Пруднік, а також Словацьким містом Раєц були визнані переможцями проекту з видання «Кулінарної книги» – проект з популяризації та збереження культурної спадщини “Співпраця міст V4 з Україною”, підтриманий Вишеградським міжнародним фондом (м. Прага). Основним завданням проекту є розвиток культури в малих містах 4-х країн, зокрема промоція національної кухні.

До Надвірної в рамках Угоди між Корпусом Миру США в Україні та громадською організацією «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» приїхала волонтерка Леслі Нолан (Leslie Nolan). Вона буде працювати в місті протягом наступних двох років з метою розвитку туризму, музейної справи та вмінь працювати з грантами міжнародної технічної допомоги.

В рамках угоди про співпрацю між м. Надвірна та м. Пруднік  міська рада польського міста 29 червня 2017 року прийняла рішення про надання гуманітарної допомоги Управлінню ДСНС України в Івано-Франківській області у вигляді пожежної машини, а також особистого спорядження пожежників (8 захисних шоломів та 8 пар спецвзуття) і водяної помпи (насосу).

Вже за доброю традицією напередодні Великодніх свят, а також Дня святого Миколая польські побратими приїжджають на терени нашого міста. За ініціативи Ванди Якімко – віцеголови товариства «Кресовяк», в м. Пруднік організовують благодійну акцію, в рамках якої громада м. Пруднік допомагає у зборі подарунків (засоби гігієни, іграшки, одяг та солодощі) для надвірнянських дітей.

Минулого року волонтери з Німеччини передали громаді міста Надвірна гуманітарну допомогу для полегшення життя людей з обмеженими фізичними можливостями у вигляді 4 інвалідних візків та 7 чотирьохколісних ходунків різної модифікації.

Міський голова Зіновій Андрійович офіційно передав всю вищевказану гуманітарну допомогу Надвірнянському територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для того, щоб в подальшому ці технічні засоби були надані у безкоштовне користування мешканцям нашого району, які потребують цієї допомоги.

Варто зазначити, що 2017 рік став для громади міста роком розвитку, адже спільними зусиллями міського голови, профільних заступників з депутатським корпусом, виконавчим комітетом,  апаратом міської ради та громади вдалося вирішити питання та реалізувати різного роду проекти, спрямовані на розвиток інфраструктури міста, створення належних і комфортних умов проживання в ньому.

Щира подяка всім надвірнянцям за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу та щоденну працю, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашого міста. Головною метою на 2018 і подальші роки залишається продовження всіх починань, закладених у минулому, не зупинятися на досягнутому і, щоб наступні роки служіння громаді були для розбудови і на користь міста.

                  

СЛАВА РІДНОМУ МІСТУ! 

 СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Примітка: з детальним звітом, а також відеозвітом міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Надвірнянської міської ради http://nadvirnamr.gov.ua/

 

Прес-служба Надвірнянської міської ради

Share