2018 рік оголошено Роком «Просвіти» в місті Надвірна

2018 рік оголошено Роком «Просвіти» в місті Надвірна

На засіданні 20 сесії Надвірнянської міської ради за поданням міського голови Зіновія Андрійовича, розглянувши звернення керівників Надвірнянських районної та міських осередків «Просвіта», з метою культурного розвитку, піднесення національної свідомості у громадян міста Надвірна, депутати одноголосно прийняли рішення №803-20/2017 від 21.12.2017 року про голошення на території міста Надвірна 2018 рік – Роком “Просвіти”. 

ЗВЕРНЕННЯ

Надвірнянської міської ради

щодо оголошення 2018 року Роком «Просвіти» у місті Надвірна

 Товариство «Просвіта» виникло в 1868 році у Львові з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу як противага антиукраїнським течіям у культурному житті. Товариство сприяло культурному, освітньому та духовному розвитку українського народу, а саме відкривало бібліотеки, друкарні, книгарні, народні театри, кінотеатри, музеї, здійснювало постановку спектаклів на українську тематику, відзначення ювілеїв відомих українських діячів, визначних подій національного значення, організацію публічних читань, упорядкування українських шкіл.

 

У 1905 році інтелігенція Надвірнянщини вирішила створити в місті свою філію «Просвіти». Ініціативну групу, до якої входили адвокати з Надвірної Осип Чубатий та Іван Саноцький, учитель Іван Лилик, адвокат з Делятина Микола Лагодинський, очолив лікар Тадей Гриневич. У березні 1908 року товариство «Просвіта» у Львові дало згоду на її створення. Офіційно філію товариства «Просвіта» у Надвірній було відкрито 29 вересня 1908 року.

Сьогодні «Просвіта» займається утвердженням української національної ідеї, державної української мови, розвитком національної культури, відродженням історичної пам’яті, формуванням національної свідомості, піднесенням духовності українського народу.

З метою належної підготовки і відзначення у місті Надвірна 110-ї річниці створення Надвірнянської Просвіти, просимо підтримати звернення щодо проголошення 2018 року на території міста Надвірна Роком «Просвіти».

 

Звернення підтримано на черговій 20 сесії Надвірнянської міської ради від 21.12.2017 року.

 

Міський голова                                                                                           Андрійович З.М.

Share