На Прикарпатті відбудуться вибориу 8 об'єднаних територіальних громадах

 На Прикарпатті відбудуться вибориу 8 об'єднаних територіальних громадах

Центральна виборча комісія призначила перші вибори голів і депутатів у 202 об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня. Комісія оголосила початок виборчого процесу в цих громадах з 9 вересня 2017 року. За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть узяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4% усіх виборців України.

Зокрема, у Івано-Франківськой області такі вибори відбудуться у8 об'єднаних територіальних громадах:

 

  • Дзвиняцька сільська об’єднана територіальна громада
  • Рожнівська сільська об’єднана територіальна громада
  • Яблунівська селищна об’єднана територіальна громада
  • Переріслянська сільська об’єднана територіальна громада
  • Ланчинська селищна об’єднана територіальна громада
  • Заболотівська селищна об’єднана територіальна громада
  • Ямницька сільська об’єднана територіальна громада
  • Брошнів-Осадська селищна об’єднана територіальна громада

В Надвірнянському районі дві громади проведуть вибори:

  • Переріслянська сільська об’єднана територіальна громада
  • Ланчинська селищна об’єднана територіальна громада

Також варто зазначити, що на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  Івано-Франківською обласною державною адміністрацією розроблено, а рішенням  сесії  Івано-Франківської обласної ради  схвалено  Перспективний план формування територій громад області, яким передбачено утворення в області 53 об’єднаних територіальних громад.

«Треба працювати для своєї  країни, боротися за неї і змінювати на краще її», про своє бачення процесів децентралізації , -   розповів газеті  “Життя Прикарпаття ” Голова НРО БПП депутат Надвірнянської районної ради Сергій Волошин.

«Децентралізація - одна з найважливіших реформ, яку ініціював Президент України. Це європейське майбутнє наших громад, розвиток регіону, тому ми переходимо на новий рівень реалізації цієї реформи. Об’єднання територій та ресурсів - основна передумова успішного розвитку громад. Наша країнка обрала європейський курс розвитку. Держава наважилася дати більше можливостей людям на місцях. Всім відома теза: для того щоб вимагати, потрібно спочатку наділити повноваженнями для можливості реалізації, виконання покладених обов’язків. І прав, і ресурсів, щоб вистачало й на дороги, і на школу. Ця реформа передбачає передачу значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, щоб якомога більше повноважень мали ті органи, які ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше.Держава передає ресурси та повноваження згори вниз. Сам процес передбачає, щодекілька невеликих громад об’єднуються  у потужнішу громаду, базуючись на географічних, історичних, економічних принципах. Для планування таких об’єднавчих процесів обласні ради ухвалили перспективні плани розвитку. Цей процес не був безхмарним і легким, до цих планів можливі зміни, але суть залишається такою: щоб бути в змозі хазяйнувати на своїй землі самостійно, треба зміцнитися, об’єднуючись!

Наше завдання в кожному селі зустрічатися з населенням і пояснювати, для чого необхідно об’єднуватися в громаду. Відповідати на всі запитання. Пояснювати, як бачимо розвиток мережі закладів освіти, охорони здоров’я. Чесно казати, що не можна утримувати школи з малою кількістю дітей і неповним педагогічним складом, де, наприклад, вчитель фізики викладає математику і, можливо, ще декілька предметів, і що натомість потрібно забезпечувати якісну освітню послугу в опорній школі. Дискутувати над багатьма іншими питаннями, які краще обговорити і вийти на спільне бачення. Так варто робити. Люди нам повірять. Від своїх домовленостей не відходити ні на крок!

Надзвичайно важливим питанням є роль молоді у процесі децентралізації, яка саме модель молодіжної роботи найкраще реалізується на місцевому рівні. Вона повинна бути сформована, аби молодій людині було цікаво розвивати себе, реалізувати себе і, головне, залишатися і бачити себе в майбутньому громади. Питання ролі молоді у процесі децентралізації є одним з пріоритетних для молодіжної політики України. Для того, аби молода людина відчула себе причетною до того, що робиться. Адже, коли ти відчуваєш відповідальність, тоді ти готовий вкладати і час, і ресурс, бо бачиш, що твоя думка важлива, до тебе прислухаються, що саме ти і сьогодні причетний до змін на краще!

Звісно є багато інших питань, самодостатності громад, залучення інвестицій, «господарки», проте на ці питання однієї поради немає, адже кожна громада по своєму особлива і підходити до кожного завдання, виклику, питання варто індивідуально, залучаючи фахових спеціалістів на місцях. Світ змінюється і нам потрібно розвиватись втричі швидше, адже багато втрачено, зараз маємо надолужувати і цей час настав! Саме тому, кожному свідомому виборцю,потрібно прийти на вибори та проголосувати. Кожен кандидат гідний, немає заперечень,проте нам слід розуміти, що голова ОТГ повинен бути людиною нового покоління, свіжих поглядів, на три кроки дивитися вперед – менеджером, дипломатом, господарником та хорошою, розуміючою людиною.

 Розповів нашому журналісту голова НРО БПП, депутат Надвірнянської районної ради Сергій Волошин.

Спілкувалась Ніколь Вайт

газета "Життя Прикарпаття"

 

Share